Препидил 0.5 мг гель — Инструкция по применению

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


ПРЕПІДИЛ


(PREPIDIL®)

Склад:

діюча речовина: dinoprostone;

1 шприц (3г) містить 0,5 мг динопростону;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, гліцерол триацетат.

Лікарська форма. Гель для ендоцервікального введення.

Основні фізико-хімічні властивості: напівпрозорий в’язкий гель.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на сечостатеву систему та статеві гормони. Простагландини. Динопростон.
Код АТХ G02A D02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Динопростон, або простагландин E2 (PGE2), належить до натуральних ненасичених жирних кислот.

Простагландини мають дуже різні фармакологічні властивості, включаючи здатність стимулювати органи, в яких є гладкі м’язи, і модулювати відповідь органів на інші гормональні стимули.

Динопростон, застосований ендоцервікально, сприяє дозріванню шийки матки у пацієнток з негативними індукційними показниками. Механізм дії препарату вивчений ще не повністю. Проте експериментально встановлено, що у людей препарат підвищує об’єм циркуляції крові в тканинах шийки матки так само, як це відбувається на початкових стадіях спонтанних пологів. Ці дані чітко вказують на те, що ендоцервікальне застосування динопростону стимулює гемодинаміку шийки матки, у такий спосіб сприяючи її дозріванню.

Фармакокінетика.

В організмі простагландини швидко утворюються з відповідних вільних поліненасичених жирних кислот. Ці сполуки мають виражену дію навіть у мінімальній кількості, а потім швидко трансформуються в неактивні метаболіти.

Після ендоцервікального введення у дозі 0,5 мг (гель) концентрація динопростону у плазмі крові (у периферичній системі кровообігу) досягає максимуму через 30–40 хвилин, після чого швидко знижується до початкового рівня, незалежно від рівня скоротливої активності матки.
Період напіввиведення динопростону після внутрішньовенної ін’єкції становить менше однієї хвилини, тоді як у кожного з основних метаболітів він становить близько восьми хвилин.


Клінічні характеристики.

Показання.

Препарат призначають для дозрівання шийки матки у вагітних жінок з доношеною або майже доношеною вагітністю, у разі необхідності індукції родової діяльності за терапевтичними чи акушерськими показаннями.


Протипоказання.

Застосування препарату Препідил протипоказано:

пацієнткам з підвищеною чутливістю до динопростону або будь-яких допоміжних речовин гелю;

пацієнткам, яким взагалі протипоказані засоби, що стимулюють родову діяльність:

· при багатоплідній вагітності;

· жінки, які мали шість або більше доношених вагітностей;

· якщо голівка плода не вставлена в родові шляхи;

· при наявності рубців на матці (після кесаревого розтину, гістеротомії тощо);

· при невідповідності розмірів голівки плода тазу матері;

· при зміні частоти серцевих скорочень плода, що свідчить про дистрес плода;

· якщо існують акушерські умови, за яких співвідношення ризик/користь для матері або плода свідчить на користь хірургічного втручання;

· при наявності під час вагітності патологічних маткових кровотеч або виділень зі статевих шляхів нез’ясованої етіології;

· при непотиличному передлежанні плода;

· при інфекційних захворюваннях нижніх статевих шляхів;

· важкі і/або травматичні пологи в анамнезі;

· при передлежанні плода вище площини входу в малий таз;

· при хворобах серця, легень, нирок або печінки в активній фазі;

· при розриві хоріоамніотичних оболонок.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ефект окситоцину при введенні екзогенних простагландинів може підсилюватися. Тому не рекомендується одночасне застосування цих двох препаратів. При послідовному застосуванні цих двох препаратів рекомендується проводити ретельне спостереження за пацієнткою. Рекомендується дотримуватися часового інтервалу щонайменше 6 годин між застосуванням окситоцину та динопростону.


Особливості застосування.

Цей препарат застосовують виключно в умовах стаціонару.

Препідил слід з обережністю призначати пацієнткам з епілепсією в анамнезі, пацієнткам з порушеннями серцево-судинної системи, функції печінки або нирок в анамнезі, а також з астмою (або астмою в анамнезі), глаукомою (або з підвищеним внутрішньоочним тиском). Застосування препарату протипоказане при розриві хоріоамніотичних оболонок.

Перед початком та протягом застосування препарату рекомендується проводити постійний електронний моніторинг активності матки та частоти серцевих скорочень плода; рекомендується також контролювати характеристики шийки матки (розкриття, розм’якшення та розширення) для своєчасного виявлення побічних реакцій, таких як гіпертонус, тетанія матки або дистрес плода.

Пацієнток, у яких розвивається гіпертонус матки або її підвищена скоротлива активність або у яких спостерігається несприятливий профіль серцевих скорочень плода, слід вести у такий спосіб, який забезпечує загальну безпеку матері та плода.

Як і при застосуванні будь-яких інших засобів, що стимулюють родову діяльність, у разі надмірної маткової активності або патологічного маткового болю необхідно враховувати ризик виникнення розриву матки.

Перед застосуванням препарату Препідил потрібно ретельно оцінити пропорційне співвідношення розмірів плода і таза.

Дослідження препарату у тварин із застосуванням високих доз протягом декількох тижнів показали, що простагландини, що належать до групи E і F, можуть спричинити проліферацію кісткової тканини. Подібний ефект спостерігався у новонароджених, які отримували довготривалу терапію простагландином Е1. При нетривалій терапії препаратом Препідил подібні ефекти на кісткову тканину не спостерігалися.

Необхідно запобігати введенню гелю Препідил вище рівня внутрішнього вічка шийки матки, оскільки при екстраамніотичному введенні препарату спостерігалися випадки гіперстимуляції матки.

Жінки віком від 35 років, які мали ускладнення в період вагітності, та жінки з гестаційним терміном більше 40 тижнів мають підвищений ризик розвитку синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові у післяпологовому періоді.

Крім того, ці ж фактори можуть сприяти підвищенню ризику, пов’язаного з індукцією

пологів (див. розділ «Побічні реакції»). Тому таким пацієнткам динопростон слід

застосовувати з обережністю.

У ранньому післяпологовому періоді необхідно якомога скоріше вжити відповідних

заходів для виявлення можливого початку фібринолізу.

Клініцист повинен враховувати те, що інтрацервікальне введення гелю динопростону може призводити до непередбачуваних розривів з подальшою емболізацією антигенною тканиною та розвитком у поодиноких випадках анафілактоїдного синдрому вагітних (емболія амніотичною рідиною).


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Динопростон показаний для застосування жінкам із доношеною або майже доношеною вагітністю або під час пологів.

Простагландин E2 спричиняв підвищення частоти випадків вроджених аномалій скелету у щурів та кролів. Встановлена наявність ембріотоксичних властивостей динопростону у щурів та кролів, тому будь-яка доза препарату, що спричиняє тривале підвищення тонусу матки, може становити ризик для ембріона або плода (див. розділ «Особливості застосування»).

Простагландини виділяються в грудне молоко в дуже низьких концентраціях. Не спостерігалося жодних відмінностей концентрації препарату в грудному молоці матерів, які народили передчасно, та у жінок, які народили у належний строк.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат застосовують тільки в умовах стаціонару.

Спосіб застосування та дози.

Для коректного введення препарату пацієнтка повинна знаходитися у лежачому положенні, а її шийку матки необхідно візуалізувати за допомогою дзеркала.

Обережно вводять шприц у цервікальний канал (безпосередньо під внутрішнім вічком шийки матки), і за допомогою катетера, що додається, обережно вводять увесь вміст шприца (0,5 мг динопростону = 3 г гелю Препідил), після чого катетер видаляють. Препідил не слід вводити вище рівня внутрішнього вічка шийки матки. Після введення гелю пацієнтка повинна лежати на спині щонайменше 15 хвилин, щоб звести до мінімуму витікання гелю.

Вміст шприца призначений для застосування лише одній пацієнтці. Не слід намагатися вводити незначну кількість гелю, що залишилася в катетері. Шприц, катетер та інші частини упаковки препарату необхідно утилізувати після використання.

ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ШПРИЦА

Дістати стерильний шприц і стерильний катетер з упаковки.

1. Зняти захисний ковпачок (щоб використати його як продовження поршня).

2. Встановити захисний ковпачок у шприці.

3. Щільно приєднати катетер до шприца (має бути чути клацання) і ввести пацієнтці вміст шприца.

Діти. Препарат не призначений для застосування дітям.

Передозування.

Оскільки лікарський засіб Препідил призначений для застосування лише в разових дозах, симптоми передозування можуть виникати лише в окремих пацієнток з підвищеною чутливістю до препарату. Оскільки клінічні дослідження антагоністів простагландинів на даний час не дали результатів, достатніх для надання рекомендацій, лікування передозувань наразі носить симптоматичний характер.

Передозування препарату може проявлятися гіпертонусом матки або патологічним збільшенням інтенсивності або частоти її скорочень, що може призводити до дистресу плода.
Через минущий характер PGE2-індукованої гіперстимуляції міометрія очікується було встановлено, що консервативне лікування є ефективним у переважній більшості випадків передозування; тобто, показані зміна положення тіла та застосування кисню для матері.
Якщо надмірна стимуляція матки (і/або дистрес плода) не усувається після припинення лікування, може бути доречним внутрішньовенно застосовувати бета-адренергічних засобів. У разі неефективності токолітичних засобів рекомендується негайне розродження.

Побічні реакції.

Частота і тяжкість побічних ефектів, спричинених застосуванням динопростону, залежать від дози препарату і деякою мірою визначаються способом введення. Під час застосування препарату Препідил спостерігалися зазначені нижче побічні ефекти.

· У матері

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості такі як: анафілактичні реакції, анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: хрипи, задишка, відчуття нестачі повітря, кашель.

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота, блювання.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: біль у спині.

Вплив на перебіг вагітності, післяпологовий період та перинатальні стани: порушення скоротливої активності матки (підвищені частота, тонус або тривалість), розрив матки, розрив плаценти, легенева емболія амніотичною рідиною, швидке розкриття шийки матки.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: відчуття тепла у піхві.

Загальні розлади та порушення в місці введення: гарячка, біль.

З боку серця: зупинка серця.

З боку судинної системи: гіпертензія.

З боку дихальної системи: астма, бронхоспазм.

· У плода/новонародженого

Вплив на перинатальні стани: мертвонародження, передчасні пологи, погіршення стану здоров’я новонароджених (нижче 7 балів за шкалою Апгар), ацидоз плода.

Дослідження: дистрес плода, зміна частоти серцевих скорочень плода.

Іноді може підвищуватися температура тіла і виникати лейкоцитоз, але невдовзі після припинення лікування показники зазвичай повертаються до норми.

Як і при всіх внутрішньоматкових введеннях, необхідно враховувати ризик розвитку місцевих інфекцій при екстраамніотичних процедурах. У таких випадках інфекції потрібно лікувати.

У ході постмаркетингових спостережень підвищений ризик розвитку синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові у післяпологовому періоді був описаний у пацієнток, яким проводилася індукція пологів фармакологічними засобами, зокрема динопростоном або окситоцином (див. розділ «Особливості застосування»). Проте очікувана частота цього небажаного явища є низькою (


Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у холодильнику при температурі 2 — 8 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 3 г гелю в одноразовому шприці. 1 шприц (у блістерній упаковці) та 1 стерильний катетер (у блістерній упаковці) у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.


Виробник.

Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія НВ.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Рейксвег 12, Пуурс, В-2870, Бельгія.