Моделль Пьюр N21 таблетки — Инструкция по применению

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу

 

МОДЕЛЛЬ ПЬЮР

(MODELLE PURE)

 

Склад: 

діючі речовини: ципротерону ацетат та етинілестрадіол;

1 таблетка містить ципротерону ацетату 2 мг та етинілестрадіолу 0,035 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, тальк, магнію стеарат, сахароза, кальцію карбонат, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, гліцерин (85 %), заліза оксид (Е 172), віск монтанний гліколевий.

 

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки жовтого кольору.

 

Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз та препарати, які застосовуються при патології статевої сфери. Антиандрогени та естрогени. Код АТХ G03Н В01.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. 

Ципротерону ацетат є конкурентним антагоністом рецептора андрогенів, він інгібує синтез андрогенів у клітинах-мішенях та зумовлює зниження концентрації цих гормонів у крові через антигонадотропний ефект. Такий антигонадотропний ефект посилюється етинілестрадіолом, який також регулює синтез глобуліну, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС) у плазмі. Зважаючи на це, рівень незв’язаного, біологічно доступного андрогена в крові знижується. 

При застосуванні препарату (зазвичай після 3-4-місячної терапії) зникає вугревий висип. Надмірна жирність волосся та шкіри зникає, як правило, ще раніше. Випадіння волосся, що часто супроводжує себорею, також зменшується. При застосуванні препарату жінками з легкими формами гірсутизму (передусім при слабко вираженому оволосінні обличчя) результатів терапії слід очікувати тільки через кілька місяців після її початку.

Контрацептивна дія препарату базується на взаємодії різних факторів, найважливішими з яких є супресія овуляції і зміна цервікальної секреції. Окрім запобігання вагітності, комбінації естрогену та прогестагену мають ще низку позитивних ефектів, які враховують при виборі методу контрацепції. Менструальний цикл стає регулярним, менструація − менш болючою, зменшується крововтрата. Останнє сприяє зниженню частоти залізодефіцитної анемії.

Фармакінетика.

Ципротерону ацетат

Абсорбція

Після перорального прийому ципротерону ацетат швидко і повністю всмоктується. Його максимальна концентрація в сироватці становить 15 нг/мл і досягається приблизно через 1,6 години після одноразового застосування. Біодоступність ципротерону ацетату становить приблизно 88 %.

Розподіл

Ципротерону ацетат практично повністю зв’язується із сироватковим альбуміном. Лише 3,5-4 % загальної концентрації стероїду залишається у незв’язаному стані. Індуковане етинілестрадіолом зростання рівня ГЗСС не впливає на зв’язування протеїном ципротерону ацетату. 

Метаболізм

Ципротерону ацетат практично повністю метаболізується. Головним метаболітом у плазмі є 15β-ОН-ЦПА. Швидкість кліренсу із сироватки становить приблизно 3,6 мл/хв/кг.

Виведення з організму

Концентрація ципротерону ацетату в сироватці зменшується двофазно, з періодами напіввиведення 0,8 години та 2,3-3,3 дня. Деяка частка стероїду виводиться в незміненому вигляді. Метаболіти виводяться із сечею та жовчю у співвідношенні 1:2. Період напіввиведення метаболітів становить 1,8 доби.

Стан рівноваги

Зважаючи на довгий період напіввиведення ципротерону ацетату з сироватки, його кумуляція в сироватці може спостерігатися протягом одного циклу терапії з коефіцієнтом 2-2,5.

Етинілестрадіол

Абсорбція

При пероральному прийомі етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація в сироватці, що становить приблизно 71 пкг/мл, досягається через 1,6 години. 

Розподіл

Етинілестрадіол міцно, проте неспецифічно зв’язується з сироватковим альбуміном (приблизно 98 %) та індукує збільшення сироваткової концентрації ГЗСС. 

Метаболізм

Етинілестрадіол метаболізується головним чином шляхом ароматичного гідроксилювання, проте утворюється велика кількість гідроксильованих і метильованих метаболітів, серед яких існують як вільні метаболіти, так і кон’югати з глюкуронідами і сульфатами. Кліренс становить 2,3-7 мл/хв/кг.

Виведення з організму

Рівень етинілестрадіолу в сироватці знижується за дві фази з періодами напіввиведення приблизно 1 година і 10-20 годин відповідно. Речовина не виводиться з організму у незміненому вигляді, метаболіти етинілестрадіолу виводяться з сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Період напіввиведення метаболітів становить приблизно один день.

Стан рівноваги

Рівноважна концентрація досягається у другій половині циклу прийому, коли рівень активної речовини в сироватці на 60 % вищий, ніж при прийомі одноразової дози. 

 

Клінічні характеристики.

Показання. Лікування андрогенозалежних захворювань у жінок, що потребують гормональних методів лікування: акне, особливо виражених форм і форм, що супроводжуються себореєю, запаленням або утворенням вузликів (папульозно-пустульозні вугри, вузликово-кістозні вугри), коли локальне лікування виявляється неефективним, андрогенетичне облисіння і легкі форми гірсутизму (надлишкове оволосіння за чоловічим типом).

Незважаючи на те, що МОДЕЛЛЬ ПЬЮР має контрацептивну дію, його не слід приймати лише з метою забезпечення контрацептивного ефекту. Препарат застосовують лише жінкам, які потребують лікування у зв’язку з зазначеними вище андрогенозалежними захворюваннями.

 

Протипоказання. Не можна починати приймати препарат чи потрібно відразу ж припинити його застосування при таких станах:

− підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату;

− тяжкі захворювання печінки (такі як синдром Дубіна-Джонсона та синдром Ротора), в тому числі в анамнезі, поки показники функції печінки не повернуться в межі норми;

− ідіопатична венозна тромбоемболія (ВТЕ) в особистому або сімейному анамнезі (випадок ВТЕ у близького родича або батьків у відносно ранньому віці);

− артеріальна або венозна тромбоемболія, в тому числі в анамнезі;

− венозні або артеріальні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії, інфаркт міокарда) або цереброваскулярний розлад, в тому числі в анамнезі;

− наявність продромальних симптомів тромбозу (наприклад транзиторної ішемічної атаки, стенокардії), в тому числі в анамнезі;

− стани, що сприяють виникненню тромботичних/тромбоемболічних явищ (наприклад, порушення процесів згортання крові зі схильністю до утворення тромбозів, певні захворювання серця);

− мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі;

− тяжка артеріальна гіпертензія;

− панкреатит, гіпертригліцеридемія;

− паління; 

− ідіопатична жовтяниця вагітних або тяжка форма шкірного свербежу вагітних, герпес вагітних в анамнезі;

− серпоподібноклітинна анемія;

− чутливі до гормонів пухлини, такі як пухлини молочної  залози або матки, наявні або в анамнезі;

− тяжкий цукровий діабет з ураженням судин;

− гестаційний герпес в анамнезі;

− загострення отосклерозу під час попередніх вагітностей;

− недіагностована вагінальна кровотеча;

− одночасне застосування інших гормональних контрацептивів; 

− високий ризик венозного або артеріального тромбозу через наявність множинних факторів ризику (див. розділ «Особливості застосування») таких як:

§  цукровий діабет із судинними ускладненнями;

§  тяжка артеріальна гіпертензія;

§  тяжка дисліпопротеїнемія;

− спадкова чи набута схильність до венозного або артеріального тромбозу, наприклад резистентність до активованого протеїну С (APC), включаючи фактор Лейдена V), дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, гіпергомоцистеїнемія та антифосфоліпідні антитіла (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт);

− наявність нині або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних чи злоякісних);

− мігрень з вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі.

Комбіновані гормональні контрацептиви, які містять етинілестрадіол протипоказані для сумісного прийому с лікарськими засобами, які містять омбітасвір/ритонавір та дасабувір.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Взаємодія МОДЕЛЛЬ ПЬЮР з індукторами ферментів, деякими антибіотиками може призводити до проривної кровотечі та/або втрати контрацептивної ефективності. При лікуванні будь-яким із цих препаратів слід тимчасово застосовувати бар’єрний метод додатково до прийому МОДЕЛЛЬ ПЬЮР або обрати інший метод контрацепції. При лікуванні препаратами, що індукують мікросомальні ферменти, бар’єрний метод слід застосовувати протягом усього терміну лікування відповідним препаратом і ще протягом 28 днів після припинення його застосування. 

При лікуванні антибіотиком (за винятком рифампіцину і гризеофульвіну) бар’єрний метод слід використовувати ще протягом 7 днів після його відміни. У разі якщо бар’єрний метод все ще потрібно застосовувати, а таблетки в упаковці вже закінчилися, слід почати приймати таблетки з нової упаковки і не робити перерву в прийомі препарату.

Може спостерігатися взаємодія з лікарськими засобами, що індукують мікросомальні ферменти, збільшуючи кліренс статевих гормонів (наприклад фенітоїн, барбітурати, примідон, карбамазепін, рифампіцин і, можливо, також окскарбазепін, топірамат, фельбамат, гризеофульвін, ритонавір).

Інгібітори ВІЛ-протеази (наприклад ритонавір) і ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази (наприклад невірапін) та їх комбінації також можуть впливати на метаболізм у печінці. 

Результати деяких клінічних досліджень дають можливість припустити, що ентерогепатична циркуляція естрогенів може знижуватися при прийомі певних антибіотиків, що можуть знижувати концентрацію етинілестрадіолу (наприклад антибіотики пеніцилінового і тетрациклінового ряду).

МОДЕЛЛЬ ПЬЮР може впливати на метаболізм інших лікарських засобів. Концентрація в плазмі та тканинах може збільшуватися (наприклад циклоспорину) або зменшуватися (ламотриджину). 

Застосування таких препаратів, як МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, може впливати на результати деяких лабораторних тестів, у тому числі на біохімічні параметри функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз та нирок, концентрацію в плазмі транспортних білків, таких як глобулін, що зв’язує кортикостероїди і фракції ліпідів/ліпопротеїнів, параметри вуглеводного обміну, а також параметри коагуляції і фібринолізу. Зазвичай такі зміни перебувають у межах норми.

Вплив препарату на переносимість глюкози може викликати необхідність у призначенні пероральних антидіабетичних засобів або інсуліну.

Не слід одночасно застосовувати рослинні препарати, що містять звіробій (Hypericum perforatum) через можливе зниження контрацептивної дії МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Фармакодинамічні взаємодії

При сумісному прийомі лікарських засобів які містять омбатасвір/парітапревір/ритонавір та дасабувір з ритонавіром або без нього,  може спостерігатись підвищення рівня АЛТ. Тому до призначення вищевказаних режимів терпії жінки, які приймають ципротерону ацетат+етинілестрадіол, повинні перейти на інший метод контрацепції (наприклад, тільки прогестагенвмісні контрацептиви або негормональна контрацепція. Прийом ципротерону ацетат+етинілестрадіолу можна відновити через 2 тижні після припинення терапії означеними вище комбінованими режимами.

 

Особливості застосування.

Полегшення симптомів спостерігається приблизно через 3 місяці. Необхідність подовження лікування лікар повинен періодично переглядати.

Клінічний та епідеміологічний досвід щодо комбінацій естрогену/прогестагену, таких як препарат МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, головним чином ґрунтується на застосуванні комбінованих пероральних контрацептивів (КПК). Зважаючи на це, нижченаведені застереження щодо прийому КПК також стосуються препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

За наявності будь-якого із зазначених нижче станів/факторів ризику користь від застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР потрібно зіставити з ризиком, врахувавши індивідуальні особливості кожної пацієнтки, та обговорити це з жінкою до того, як вона вирішить приймати препарат. При виникненні, загостренні або погіршенні будь-якого із зазначених нижче станів або факторів ризику жінці рекомендується звернутися до лікаря. Лікар повинен прийняти рішення, чи варто продовжувати застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Циркуляторні порушення

На підставі результатів епідеміологічних досліджень припускається існування зв’язку між застосуванням КПК та підвищенням ризику виникнення венозних та артеріальних тромботичних і тромбоемболічних захворювань, таких як інфаркт міокарда, тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії та цереброваскулярні явища. Наведені стани виникають рідко.

Ризик виникнення венозної тромбоемболії найвищий протягом першого року застосування КПК. Такий підвищений ризик існує на початку застосування КПК або після відновлення застосування (після 4-тижневої або більшої перерви у прийомі таблеток) того самого або іншого перорального контрацептиву. Дані великого проспективного дослідження свідчать, що цей підвищений ризик зберігається переважно упродовж перших 3 місяців. 

Загальний ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ) у жінок, які застосовують низькодозовані контрацептиви (

ВТЕ може призводити до летальних наслідків (у 1-2 % випадків ВТЕ).            

Епідеміологічні дослідження показали, що кількість випадків ВТЕ в 1,5-2 рази вища у пацієнтів, які застосовують ципротерону ацетат+етинілестрадіол, порівняно з пацієнтами, які приймали левоноргестреловмісні КПК та може бути подібною з такою для дезогестрел/гестоден/дроспіреноновмісних КПК. 

До категорії пацієнтів, які застосовують ципротерону ацетат+етинілестрадіол, ймовірно, належать хворі, які можуть мати підвищений серцево-судинний ризик як такий, що пов’язаний з синдромом полікістозних яєчників.

Венозна тромбоемболія, що проявляється у вигляді венозного тромбозу та/або емболії легеневої артерії, може виникнути при застосуванні будь-якого КПК. 

Невідомо, який ризик виникнення ВТЕ має застосовувати МОДЕЛЛЬ ПЬЮР у порівнянні з іншими КПК.

Результати епідеміологічних досліджень показали: частота виникнення ВТЕ у разі застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР вища, ніж у разі застосування КПК з низькою дозою естрогенів (

Надзвичайно рідко повідомлялося про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах, судинах головного мозку або сітківки, у жінок, які застосовують КПК. 

Симптомами тромбозу глибоких вен можуть бути: однобічний набряк ноги або ділянки уздовж вени на нозі; біль або підвищена чутливість у нозі, що може відчуватися тільки при стоянні або ходьбі, відчуття жару в ураженій нозі; почервоніння або зміна кольору шкіри на нозі.

Симптомами емболії легеневої артерії можуть бути: раптова задишка нез’ясованої етіології або прискорене дихання; раптовий кашель, можливо з кров’ю; раптовий біль у грудях, що може посилюватися при глибокому диханні; тривожний стан; запаморочення; швидке або нерегулярне серцебиття. Деякі з цих симптомів (наприклад задишка, кашель) є неспецифічними або можуть бути неправильно інтерпретовані як більш поширені або менш тяжкі явища (наприклад інфекції дихальних шляхів).

Артеріальне тромбоемболічне явище може включати цереброваскулярний розлад, оклюзію судин або інфаркт міокарда. Симптомами цереброваскулярного розладу можуть бути: раптове оніміння обличчя, руки або ноги, особливо однобічне; раптова сплутаність свідомості, порушення мовлення або розуміння; раптове погіршення зору одного або обох очей, диплопія; раптове порушення ходьби, запаморочення, втрата рівноваги або координації; раптовий, сильний або тривалий головний біль без визначеної причини; втрата свідомості або зомління із судомами або без них. Інші симптоми оклюзії судин можуть включати: раптовий біль, набряк або легке посиніння кінцівок; «гострий» живіт.

Симптомами інфаркту міокарда можуть бути: біль, дискомфорт, відчуття стиснення, тяжкість, відчуття стиснення або тяжкості у грудях, руці або нижче груднини; дискомфортне відчуття, що віддає у спину, щелепу, горло, руку, шлунок; відчуття переповнення шлунка, нетравлення або ядухи; посилене потовиділення, нудота, блювання або запаморочення; надзвичайна слабкість, тривожний стан або задишка; швидке або нерегулярне серцебиття.

Артеріальні тромбоемболічні явища можуть призводити до летальних наслідків. 

Фактори, що підвищують ризик виникнення венозних або артеріальних тромботичних/тромбоемболічних явищ або цереброваскулярного розладу:

—          вік (ризик збільшується з віком);

—          ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2);

—          ускладнений сімейний анамнез (наприклад випадки венозної або артеріальної тромбоемболії у братів чи сестер або батьків у відносно молодому віці). В такому разі рекомендується звернутися за консультацією до лікаря перед початком застосування будь-якого КПК;

—          тривала іммобілізація, радикальні хірургічні втручання, будь-які хірургічні операції на нижніх кінцівках, значні травми. У цих випадках рекомендується припинити застосування КПК (при планових операціях − щонайменше за 4 тижні до проведення). Відновити його прийом можна не раніше ніж через 2 тижні після повного відновлення рухливості. Слід вживати профілактичних заходів щодо тромбозу, якщо прийом препарату не був припинений своєчасно;

—          паління (при інтенсивному палінні ризик зростає). При застосуванні КПК варто припинити паління, особливо якщо вік перевищує 35 років;

—          дисліпопротеїнемія;

—          артеріальна гіпертензія;

—          мігрень;

—          захворювання клапанів серця;

—          діабет;

—          фібриляція передсердь;

—          системний червоний вовчак;

—          гемолітикоуремічний синдром;

—          хронічні запальні захворювання кишечнику (наприклад хвороба Крона чи неспецифічний виразковіий коліт);

—          серпоподібноклітинна анемія.

Слід особливо відзначити, що жінки, які приймають ципротерону ацетат+етинілестрадіол, повинні обов’язково зв’язатися зі своїм лікарем у разі можливих симптомів тромбозу. У разі підозри чи підтвердження тромбозу, застосування ципротерону ацетату+етинілестрадіол слід припинити. Необхідна адекватна контрацепція через тератогенність антикоагулянтної терапії (кумарини).

Немає єдиної думки щодо ролі варикозних вен і поверхневого тромбофлебіту у розвитку венозної тромбоемболії.

Необхідно враховувати підвищення ризику розвитку тромбоемболії у післяпологовому періоді (щодо вагітності та періоду лактації див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Причини для негайного припинення застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР:

− мігренеподібний головний біль, який з’явився вперше або загострився, незвично сильний або тривалий головний біль;

− гострі порушення зору або слуху або інші порушення сприйняття;

− порушення моторики, особливо параліч (можливі перші ознаки апоплексії), перші ознаки тромбофлебітів або тромбоемболічних явищ (наприклад, незвичний біль у нижніх кінцівках або їх набряк, колючий біль при диханні або кашель нез’ясованої етіології), біль або відчуття стиснення в грудях;

− велике оперативне втручання (наприклад, на органах черевної порожнини, ортопедичні втручання), хірургічні операції на нижніх кінцівках, лікування розширених вен або тривала іммобілізація, наприклад після нещасного випадку або операції. Припинити прийом препарату потрібно за 6 тижнів до запланованої операції. Не можна відновлювати прийом препарату раніше ніж через 2 тижні після повної мобілізації. У разі проведення екстрених оперативних втручань показані заходи профілактики тромбозу, наприклад підшкірне введення гепарину;

− поява жовтяниці, гепатиту або генералізованого свербежу;

− збільшення частоти епілептичних нападів;

− підвищення артеріального тиску;

− поява тяжких депресій;

− сильний біль в епігастральній ділянці або збільшення печінки;

− значне загострення захворювань, які, як відомо, загострюються під час застосування гормональних протизаплідних засобів або вагітності;

− вагітність.

Деякі дослідження засвідчують, що пероральні контрацептиви, що приймалися на початку вагітності, збільшують ризик виникнення вад розвитку плода. Інші дослідження, навпаки, не підтверджують цього. Проте таку можливість не слід повністю виключати. Якщо такий ризик і існує, то він незначний.

Вірогідно, що жінки, які приймають МОДЕЛЛЬ ПЬЮР для лікування тяжких форм акне, легких форм гірсутизму або андрогенетичної алопеції, мають підвищений ризик виникнення серцево-судинних захворювань, наприклад у поєднанні з синдромом полікістозних яєчників.

Захворювання/фактори ризику, які потребують особливого медичного контролю:

цукровий діабет, гіпертензія, варикозне розширення вен, флебіт, отосклероз, хорея Сіденгама, епілепсія, порфірія, доброякісні пухлини матки.

Особливого медичного контролю потребують жінки віком від 40 років та жінки з запаленням вен в анамнезі або схильністю до діабету.

До інших захворювань, які можуть бути асоційовані з циркуляторними розладами, належать: цукровий діабет; синдром полікістозних яєчників, системний червоний вовчак; гемолітичний уремічний синдром; хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібноклітинна анемія.

Біохімічні показники, що можуть свідчити про спадкову або набуту схильність до венозних або артеріальних тромбозів, включають: резистентність до активованого протеїну С (АРС), гіпергомоцистеїнемію, дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, антифосфоліпідні антитіла (антикардіоліпінові антитіла), вовчаковий антикоагулянт.

Під час аналізу співвідношення ризик/користь рекомендується враховувати той факт, що адекватне лікування станів, про які згадувалося вище, знижує пов’язаний з ними ризик виникнення тромбозів, а також і те, що ризик виникнення тромбозів, асоційованих з вагітністю, вищий, ніж при застосуванні низькодозованих КПК (

Пухлини

Найважливішим фактором ризику розвитку раку шийки матки є персистенція вірусу папіломи. Результати деяких епідеміологічних досліджень вказують на підвищення ризику розвитку раку шийки матки при довготривалому застосуванні КПК, проте не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховують супутні фактори ризику, наприклад скринінг стану шийки матки та статеву поведінку, включаючи використання бар’єрних методів контрацепції. 

Метааналіз результатів 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР = 1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. Цей ризик поступово зменшується протягом 10 років після закінчення застосування КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують або нещодавно застосовували КПК, є незначним відносно рівня загального ризику раку молочної залози. Результати досліджень не надають доказів існування причинного зв’язку. Підвищення ризику може бути обумовлене як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК, так і біологічною дією КПК або поєднанням обох факторів. Відмічено тенденцію, що рак молочної залози, виявлений у жінок, які коли-небудь приймали КПК, клінічно менш виражений, ніж у тих, хто ніколи не застосовував КПК.

У поодиноких випадках у жінок, які застосовують КПК, спостерігалися доброякісні, а ще рідше – злоякісні пухлини печінки, що в окремих випадках призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. У випадку виникнення скарг на сильний біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або за наявності ознак внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливу наявність пухлини печінки.

Злоякісні новоутворення можуть призводити до летальних наслідків. 

Інші стани

Жінки з гіпертригліцеридемією, в тому числі у сімейному анамнезі, становлять групу ризику розвитку панкреатиту при застосуванні КПК.

Хоча повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску у багатьох жінок, які приймають КПК, клінічно значуще підвищення артеріального тиску є рідкісним явищем. Проте якщо тривала клінічно виражена артеріальна гіпертензія виникає під час застосування КПК, то варто відмінити КПК та лікувати артеріальну гіпертензію. Якщо це доцільно, застосування КПК можна відновити після досягнення нормотонії за допомогою антигіпертензивної терапії.

Повідомлялося про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань під час вагітності та при застосуванні КПК, але їх зв’язок із застосуванням КПК не є остаточно з’ясованим: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом, утворення жовчних каменів, порфірія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сіденгама, герпес вагітних, втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.

При гострих або хронічних порушеннях функції печінки може виникнути необхідність припинити прийом КПК, доки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень. При рецидиві холестатичної жовтяниці, що вперше виникла під час вагітності або попереднього прийому статевих гормонів, застосування КПК слід припинити.

Після зникнення ознак вірусного гепатиту (нормалізація показників печінки) до початку застосування препарату повинно пройти приблизно шість місяців.

Хоча КПК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати терапевтичний режим жінкам з діабетом, які приймають КПК. Проте жінки, які страждають на цукровий діабет повинні ретельно обстежуватися протягом застосування КПК.

Хвороба Крона та виразковий коліт можуть бути пов’язані із застосуванням КПК.

Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час застосування КПК.

У жінок з гірсутизмом, симптоми якого розвинулися нещодавно або значно посилилися, необхідно з’ясувати причини цього явища (андрогенпродукуюча пухлина, дефіцит ферменту кори надниркових залоз) шляхом диференційної діагностики. 

Жінки повинні бути проінформовані, що пероральні контрацептиви не захищають від ВІЛ-інфекції (СНІД) та інших захворювань, що передаються статевим шляхом.

Медичне обстеження 

Перед початком або відновленням прийому МОДЕЛЛЬ ПЬЮР необхідно зібрати повний медичний анамнез та зробити повне медичне обстеження. При застосуванні КПК слід проходити періодичні обстеження. Проведення таких періодичних обстежень є важливим, оскільки стани, зазначені в розділі «Протипоказання» (наприклад транзиторна ішемічна атака тощо), або фактори ризику (наприклад відносний венозний або артеріальний тромбоз в сімейному анамнезі) можуть вперше виникнути під час застосування препарату. 

Частоту і характер цих обстежень визначають за існуючими нормами медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки, і загалом вони включають вимірювання артеріального тиску, обстеження молочних залоз, органів черевної порожнини та таза, включаючи цитологічне дослідження шийки матки.

Зниження ефективності

Контрацептивна ефективність МОДЕЛЛЬ ПЬЮР може знижуватись у випадку пропуску прийому таблетки, розладів шлунково-кишкового тракту або застосування інших лікарських засобів.

Контроль циклу 

При прийомі препаратів, що містять комбінацію естрогену/прогестагену, можуть спостерігатися незначні кров’янисті виділення або проривні кровотечі, особливо протягом перших кількох місяців. Оцінку нерегулярних піхвових кров’янистих виділень можна проводити лише після періоду адаптації організму до препарату (зазвичай після 3 циклів прийому таблеток).

Якщо нерегулярні кров’янисті виділення зберігаються після періоду адаптації або з’являються після періоду регулярних кровотеч, потрібно розглянути негормональні причини кровотеч та необхідність відповідних діагностичних заходів, у т. ч. обстеження з метою виключення наявності пухлин та вагітності. До діагностичних заходів можна включити кюретаж.

У деяких жінок може не настати менструальноподібна кровотеча під час перерви в прийомі препарату. У разі прийому КПК відповідно до вказівок вагітність малоймовірна. Проте якщо прийом контрацептиву відбувався нерегулярно або якщо менструальноподібні кровотечі відсутні протягом двох циклів, перед продовженням застосування КПК необхідно виключити вагітність.

Допоміжні речовини.

Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози або фруктози, дефіцитом лактази, порушенням всмоктування глюкози та галактози, дефіцитом сахарази-ізомальтази не слід приймати препарат МОДЕЛЛЬ ПЬЮР. 

Якщо у Вас встановлено непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. У разі виникнення вагітності під час застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР прийом препарату необхідно припинити та повідомити лікаря про настання вагітності.

До початку лікування слід виключити вагітність.

Препарат протипоказаний у період годування груддю. Ципротерону ацетат виділяється у грудне молоко. 

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. 

Не було проведено жодних досліджень впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами. У пацієнтів, які приймали МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, не відзначалося впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.

 

Спосіб застосування та дози. 

Полегшення симптомів спостерігається приблизно через 3 місяці. Необхідність подовження лікування лікар повинен періодично переглядати.

Препарат пригнічує овуляцію і, таким чином, перешкоджає зачаттю. Пацієнтам, які застосовують цей препарат, не слід призначати додаткові гормональні протизаплідні засоби, оскільки це збільшує отриману пацієнтом дозу гормонів та не є необхідним для ефективної контрацепції.

Перший курс лікування

Приймати по 1 таблетці щодня протягом 21 дня, починаючи з першого дня від початку менструації.

Подальші курси лікування

Кожен подальший курс починають через 7 днів після попереднього курсу.

Повне видужання від вугрової хвороби очікується практично в усіх випадках, часто протягом кількох місяців, проте у дуже тяжких випадках може потребуватись триваліше лікування до повного одужання. При зникненні симптомів акне або гірсутизму рекомендується припинити лікування. При поверненні симптомів курс лікування слід повторити.

При застосуванні МОДЕЛЛЬ ПЬЮР як протизаплідного засобу необхідно суворо дотримуватись наведених вище інструкцій. Якщо менструальноподібні кровотечі відсутні протягом перерви в лікуванні перед прийомом таблетки з наступної упаковки, необхідно виключити вагітність.

При переході з методу, що базується на застосуванні пероральних контрацептивів, на прийом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, слід дотримуватись нижчезазначених рекомендацій.

При переході з методу, що базується на застосуванні комбінованих пероральних контрацептивів протягом 21 дня:

Першу таблетку МОДЕЛЛЬ ПЬЮР слід прийняти в перший день одразу після закінчення попереднього курсу пероральних контрацептивів. Немає необхідності використовувати додаткові протизаплідні засоби.

При переході з методу, що базується на щоденному застосуванні таблеток (протягом 
28 днів):

Першу таблетку МОДЕЛЛЬ ПЬЮР слід прийняти в перший день після прийому останньої активної таблетки з упаковки для щоденного застосування. Немає необхідності використовувати додаткові протизаплідні засоби. 

При переході з методу, що базується на застосуванні лише прогестагену − «міні-пілі»:

Першу таблетку МОДЕЛЛЬ ПЬЮР слід прийняти в перший день менструальноподібної кровотечі, навіть якщо «міні-пілі» в цей день вже приймали. Немає необхідності використовувати додаткові протизаплідні засоби. «Міні-пілі», що залишилися, слід викинути.

Застосування після пологів та аборту

Після вагітності МОДЕЛЛЬ ПЬЮР можна приймати через 21 день після народження дитини через природні родові шляхи, за умови повної мобільності жінки та відсутності у неї післяродових ускладнень. Протягом перших 7 днів прийому таблеток слід застосовувати  додаткові методи контрацепції. Оскільки першій кровотечі передує перша овуляція після пологів, у період між народженням дитини та першим курсом прийому таблеток слід застосовувати додаткові методи контрацепції. Після аборту у першому триместрі вагітності прийом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР можна розпочати одразу. Необхідності у додаткових методах контрацепції немає.

Додаткова контрацепція в особливих випадках

Неправильне застосування препарату

Якщо пропущено прийом таблетки, її треба прийняти якомога швидше. Якщо запізнення не перевищує 12 годин, протизаплідна дія препарату не знижується. В іншому разі слід застосовувати додаткову контрацепцію. Тоді приймають тільки останню пропущену таблетку, раніше пропущені таблетки приймати не слід. Додаткові негормональні методи контрацепції (за винятком календарного методу за Кнаус-Огіно або температурного методу) необхідно застосовувати протягом наступних 7 днів, коли застосовують наступні 7 таблеток. У випадку якщо протягом останніх 7 днів таблетки не приймали, прийом таблеток з нової упаковки слід розпочинати без перерви. Найімовірніше, у такій ситуації кровотечі відміни не буде до кінця прийому таблетки з другої упаковки. У дні прийому таблеток можуть виникати проривні кровотечі, проте це не має клінічної значимості. Якщо після закінчення прийому таблеток із другої упаковки кровотечі відміни немає, то, перш ніж продовжити прийом з наступної упаковки контрацептиву, необхідно виключити наявність вагітності.

Шлунково-кишкові розлади

Поява блювання або діареї після прийому пероральних протизаплідних засобів може знизити їх ефективність через неповноцінну абсорбцію. При порушенні роботи шлунково-кишкового тракту та впродовж 7 днів після відновлення його роботи слід продовжити прийом таблеток із поточної упаковки та застосовувати додаткові негормональні методи контрацепції (за винятком календарного методу за Кнаус-Огіно або температурного методу). У разі якщо бар’єрний метод ще потрібно заст