ЙОДДИЦЕРИН
флакон 25 мл

йоду кристалічного — 5 г, димексиду — 300 г, гліцерину — 695 г.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ:Антибактеріальний засіб широкого спектру, бактерицидий, протизапальний, місцевознеболюючий.
Відноситься до засобів, що використовуються для лікування патології шкіри. Антисептик. На відміну від інших препаратів йоду, призначених для місцевого застосування, не концентрується і не накопичується в зоні дії, що виключає больову, подразнюючу та некротизуючу дію. Молекули йоду в йоддіцерині сольватовані диметилсульфоксидом (ДМСО), тому вони транспортуються і поширюються ДМСО трансмембранно в нормальних і некротичних тканинах, некротичних масах і ексудаті гнійних осередків.
У процесі транспорту йоду в тканині, де розмножуються збудники гнійно-запальних процесів, відбувається плавна десольватация його іонів за рахунок взаємодії молекул ДМСО з водою. Це обумовлено тим, що сили взаємодії ДМСО з водою більш значні, ніж сили сольватації іонів йоду. Процес десольватації відбувається поступово і рівномірно по масі тканин в зоні дії йоддіцерину. Десольватовані вільні іони йоду при цьому чинять сильну бактерицидну дію на мікроорганізми безпосередньо в тканинах осередку гнійного запалення. Зазначений бактерицидний механізм успішно реалізується за участю і без участі системи мікроциркуляції, що залежить від вираженості набряку і глибини некрозу тканин.
Йоддицерин® незворотно блокує транспортні процеси мікроорганізмів у клітинній стінці і прилягаючій до неї цитоплазматичній мембрані. Таке ураження мікробів цілком виключає появу стійких штамів бактерій, що доведено в спеціальних експериментах.
Диметилсульфоксид після десольватації іонів йоду, будучи пов’язаним із водою, проникає через всі біологічні бар’єри організму. ДМСО виявляє слабку антигістамінну, м-холінолітичну та фібринолітичну активність, що визначає протипоказання для застосування йоддіцерину.

ФАРМАКОКІНЕТИКА:Швидко всмоктується з місця нанесення. Через 15—20 хвилин при диханні пацієнта відчувається запах диметилсульфоксиду. Біодоступність повна за рахунок зовнішнього застосування і транспортних ліпофільних (мембранотропних) властивостей ДМСО. При цьому іони йоду не концентруються на місці нанесення йоддіцерину.
Вільні іони йоду зв’язуються з поверхнею мікроорганізмів, а також із білками, утворюючи йодаміни, що потрапляють до тканин та органів. Іони йоду селективно поглинаються, в залежності від потреби, щитовидною залозою, беруть участь у синтезі тироксину, посилюють процеси катоболізму, що позитивно впливає на біоенергетику тканин і органів; сприятливо діють на ліпідний та білковий обмін, знижуючи рівень холестерину та ліпідів (ЛПНП).
Велика частина йоду виводиться нирками. Виділення здійснюється також через кишечник, потовими і молочними залозами.
Вільні молекули диметилсульфоксиду, що утворилися після десольватації йоду, метаболізуються в організмі відомим фізіологічним шляхом у біохімічних ферментзабезпечених реакціях, що контролюються генетично. ДМСО синтезується в організмі, є учасником обміну речовин.
Кінцеві продукти обміну ДМСО виділяються через легені, нирки, печінку, потовими та молочними залозами.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ:Фармакологічний засіб Йоддицерин® застосовують зовнішньо для лікування гнійно-запальних захворювань шкіри (локальні та поширені піодермії, фурункульоз, зливний поширений фолікуліт, сикоз), викликані патогенними та умовно-патогенними мікроорганізмами.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ:Зовнішньо, у вигляді аплікацій (компресів, пов’язок) на всю зону гнійно-запального осередку наносять 2 — 3 рази на добу на 20 — 30 хвилин в залежності від розміру гнійного осередку по 5 — 15 мл йоддіцерину.
Терміни лікування визначають за часом повного знищення збудників гнійної інфекції, після чого включаються процеси репарації та регенерації (загоєння). Звичайно курс лікування складає від 3 до 5 днів.

ПОБІЧНА ДІЯ:Йодизм (нежить, шкірні висипання по типу кропивниці, слинотеча, сльозотеча); контактний дерматит, еритема, сухість шкіри, легке печіння, свербіння шкіри, бронхоспазм, нудота, блювання (у деяких пацієнтів через запах препарату), почервоніння на місці аплікації.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:Гіперчутливість до йоду та диметилсульфоксиду, печінкова і ниркова недостатність, інфаркт міокарда, стенокардія, виражений атеросклероз, глаукома, катаракта, інсульт, кома, вагітність, лактація (при необхідності жінки, що годують груддю, повинні припинити грудне вигодовування).

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ:Посилює проникнення через шкіру лікарських препаратів, що розчиняються в ДМСО (деякі НПВС, антибіотики та ін.), що призводить до підвищення їхньої специфічної активності, а в деяких комбінаціях і до підвищення токсичності. Фармацевтично несумісний з ефірними оліями, розчинами аміаку, білою осадовою ртуттю (утворюється вибухова суміш).
При сумісному застосуванні з жовтою ртутною маззю можливе утворення йодиду ртуті, що чинить припалюючу дію.
Послаблює гіпотиреоїдний та струмогенний вплив препаратів літію.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ:При випадковому вживанні всередину великих кількостей (50—100 мл) Йоддицерину® розвивається блювання, діарея та інтоксикація. В цих випадках промивають шлунок 0,5% розчином натрію тіосульфату. У важких випадках вводять 30% розчин натрію тіосульфату внутрішньовенно — до 300 мл.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ:Перед початком лікування Йоддицерином® проводять лікарську пробу на переносимість. Для цього на шкіру передпліччя наносять препарат ватним тампоном. Поява різкого свербіння, почервоніння та ознак йодизму свідчить про гіперчутливість до препарату.
З обережністю призначають в комбінації з іншими препаратами, що наносяться на гнійно-запальний осередок; може підвищуватися їхня токсичність.

УМОВИ ТА ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ:Зберігають в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності вказаний на упаковці.

УМОВИ ВІДПУСКУ:Без рецепта.

Цена Йоддицерин 25мл актуальна при заказе на сайте. Купить Йоддицерин 25мл в городах Украины: Киев, Харьков, Днепр, Одесса, Ровно, Винница, Запорожье, Ивано-Франковск, Краматорск, Кременчуг, Кривой Рог, Львов, Николаев, Полтава, Сумы, Тернополь, Херсон, Черкассы, Черновцы.