IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

РЕКУТАН

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить квіток ромашки (Flores Chamomillae) екстракту рідкого (1:1) – 1 г;

допоміжні речовини: полісорбат, етанол 50 %.

Лікарська форма. Розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-бурого кольору з запахом ромашки. Допускається утворення осаду.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні препарати. Код АТХ D11A X.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. 

Рекутан має деякі ефекти, зумовлені хімічними речовинами, що входять до складу екстракту квіток ромашки, зокрема протизапальний (пригнічує ексудативні процеси), ранозагоювальний (стимулює регенерацію тканин), а також чинить певну антисептичну дію. Рекутан не чинить місцевоподразнювальної дії. Тривале застосування препарату не спричиняє негативного впливу на організм.

Фармакокінетика.

Не досліджена.

Клінічні характеристики.

Показання. Як самостійний засіб або у комплексній терапії при запальних захворюваннях порожнини рота (стоматити, гінгівіти, глосити, пародонтоз); при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (фарингіти, тонзиліти, у тому числі після тонзилектомії); у проктології при геморої; у гінекології — місцево при запальних процесах, ерозії шийки матки; для профілактичної обробки піхви перед операцією кесаревого розтину. Препарат застосовувати у вигляді полоскань, інгаляцій, клізм, ванночок. 

Внутрішньо  при хронічному гастриті, коліті, ентероколіті, виразковій хворобі шлунка та дванадцятопалої кишки. 

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Взаємодія з лікарськими засобами поки що невідома.

Особливості застосування. Не можна застосовувати нерозведений препарат. При застосуванні препарату слід дотримуватись рекомендованих доз. При застосуванні препарату слід дотримуватись рекомендованих доз. Пацієнти, які мають в анамнезі підвищену чутливість до родини Asteraceae/Compositae (амброзія, хризантеми, календула, маргаритка), більш схильні до розвитку алергічних реакцій при застосуванні препаратів, які містять екстракт ромашки.

Етанол (при застосуванні внутрішньо). Цей лікарський засіб містить 3800 мг/дозу етанолу (алкоголю). Шкідливий для пацієнтів, хворих на алкоголізм. Слід бути обережним при застосуванні жінкам, які годують груддю, та пацієнтам із захворюваннями печінки та хворим на епілепсію. Кількість алкоголю у цьому лікарському засобі може впливати на дію інших препаратів. Кількість алкоголю у цьому лікарському засобі може впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Рекутан у період вагітності не слід призначати.

У період годування груддю препарат застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. При застосуванні внутрішньо слід врахувати, що разова доза препарату містить 1,66 % етанолу. Тому при застосуванні препарату внутрішньо пацієнту слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

При захворюваннях порожнини рота — для полоскань: 2 чайні ложки (10 мл) препарату розчинити у склянці (200 мл) води. При парадонтозі у цьому розчині змочити турунди, які необхідно вводити у ясневі кишені на 10-15 хвилин щоденно протягом 3-7 днів.

При захворюваннях верхніх дихальних шляхів — для щоденних інгаляцій застосовувати розчин: 2 чайні ложки (10 мл) препарату розчинити у склянці (200 мл) води, застосовувати протягом 10 днів.

При захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки (хронічному гастриті, коліті, ентероколіті, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки) екстракт приймати внутрішньо у вигляді розчину: дорослим 1 чайна ложка (5 мл препарату на ½ склянки —      (100 мл) теплої води за 20 хвилин до їди 2-4 рази на добу.

При геморої застосовувати у вигляді клізм і ванночок: 2 чайні ложки (10 мл) препарату на склянку (200 мл) теплої води 2-3 рази на добу.

Для піхвових промивань — 2-3 столові ложки (30-45 мл) препарату на 1 л теплої води 2-3 рази на добу протягом 3-4 тижнів.

Діти. Досвід застосування препарату дітям відсутній.

Передозування. Даних щодо передозування препарату немає.

Побічні реакції. При індивідуальній підвищеній чутливості до ромашки можливе виникнення алергічних реакцій (гіперемія, висипання, свербіж шкіри, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок).

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати  в  оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 100 мл у флаконі у коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС».

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.            Україна, Харківська обл., місто Харків, вулиця Воробйова, будинок 8.

(Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС»)

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

(Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я»)