Лоринден С 15 г мазь — Инструкция по применению

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування лікарського засобу


ЛОРИНДЕН
® С


(LORINDEN
® С)

Склад:

діючі  речовини: flumethasoni pivalas, clioquinol:

1 г мазі містить флуметазону півалату – 0,2 мг, кліохінолу – 30 мг;

допоміжні речовини: віск білий, парафін білий м’який.

Лікарська форма. Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: білого кольору з жовтим або сірим відтінком жирна маса.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди у комбінації з антисептиками для застосування у дерматології. Код АТХ D07B B01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Властивості мазі Лоринден® С зумовлені поєднаною дією флуметазону півалату та кліохінолу.

Флуметазону півалат є синтетичним глюкокортикостероїдом із помірною протизапальною дією. У разі застосування у формі мазі чинить місцеву дію середньої інтенсивності. Має ліпофільні властивості, легко проникає у роговий шар шкіри та чинить тривалу протизапальну, протисвербіжну та протиалергічну дію. При зовнішньому застосуванні флуметазону півалат пригнічує утворення простагландинів та лейкотрієнів у шкірі внаслідок пригнічення активності фосфоліпази А2 та зменшення вивільнення арахідонової кислоти з фосфоліпідів клітинних мембран. Пригнічує фагоцитоз та вивільнення інтерлейкінів та інших цитокінів, що спричиняють запальні процеси. Пригнічує вивільнення гістаміну та появу місцевих алергічних реакцій, послаблює проліферативні процеси. За рахунок місцевої судинозвужувальної дії зменшує ексудативні реакції. Зменшує синтез білка та відкладання колагену.

Кліохінол чинить антибактеріальну дію проти грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також слабку протигрибкову дію.

Фармакокінетика.

Флуметазону півалат легко проникає до рогового шару шкіри, де накопичується. Не метаболізується у шкірі. У невеликій кількості може проникати в організм при зовнішньому застосуванні і в такому випадку чинити системну дію. Після проникнення через шкіру препарат метаболізується переважно у печінці, виводиться з сечею і в незначних кількостях з жовчю у вигляді кон’югатів глюкоронідів і в незміненому стані. Абсорбція флуметазону півалату збільшується при застосуванні на ніжній шкірі у ділянках складок або обличчі, на  шкірі з пошкодженим епідермісом або ураженій запальним процесом. Застосування оклюзійної пов’язки, що спричиняє підвищення температури та вологості шкіри, також збільшує всмоктування флуметазону півалату. Крім того, всмоктування збільшується при частому застосуванні лікарського засобу або при застосуванні на великих ділянках шкіри. Всмоктування через шкіру в осіб молодого віку інтенсивніше, ніж у пацієнтів старшого віку.

Кліохінол чинить місцеву дію і практично не всмоктується у кров.

Клінічні характеристики.


Показання.

Місцеве лікування уражень шкіри без ексудації, ускладнених бактеріальною інфекцією, що супроводжуються свербежем та гіперкератозом: себорейний дерматит, атопічний дерматит, алергічний контактний дерматит, багатоформна еритема, червоний вовчак, псоріаз, червоний плескатий лишай.

Протипоказання.

Гіперчутливість до флуметазону півалату, інших кортикостероїдів, кліохінолу або до інших компонентів мазі.

Вірусні (наприклад, вітряна оспа, простий герпес), грибкові або бактеріальні (такі як туберкульоз) інфекції шкіри, новоутворення шкіри, звичайні та рожеві вугри, періоральний та пелюшковий дерматити, анальний свербіж, свербіж у ділянці вульви, запалення або виразки варикозних вузлів.

Не застосовувати на великих ділянках шкіри, особливо при порушенні цілісності шкіри, наприклад, при опіках.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При зовнішньому застосуванні глюкокортикостероїдів взаємодій з іншими лікарськими засобами не виявлено.

Під час лікування не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити  інші види імунізації, особливо при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри, враховуючи можливість недостатньої імунної відповіді. 

Мазь Лоринден® С може посилювати дію імуносупресивних лікарських засобів і пригнічувати дію імуностимулювальних лікарських засобів.

Особливості застосування.

Не застосовувати безперервно понад 2 тижні. При довготривалому застосуванні на великих ділянках шкіри збільшується частота прояву побічних ефектів. Застосування препарату слід негайно припинити, якщо його використання призводить до свербежу, сухості або алергічних реакцій шкіри.

Під час зовнішнього застосування флуметазону півалату може зменшитися виділення гіпофізом адренокортикотропного гормону (АКТГ) внаслідок пригнічення гіпофізарно-наднирковозалозового зв’язку, рівень кортизолу крові та з’явитися ятрогенний синдром Кушинга, що проходить після припинення лікування. У випадку посилення інфекції у місці застосування препарату, необхідно додаткове застосування антибактеріальних, протигрибкових лікарських засобів. Якщо симптоми інфекції не зникають, застосування препарату необхідно припинити.

Слід уникати нанесення препарату на повіки або шкіру навколо очей  пацієнтам, хворим на глаукому з вузьким або широким кутом, а також пацієнтам із катарактою, враховуючи можливість посилення симптомів захворювання.

Слід уникати контакту препарату з очима та слизовими оболонками.

На шкірі обличчя, пахвин, а також у паховій ділянці застосовувати тільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, періоральний дерматит), навіть після нетривалого застосування.

Застосування мазі під оклюзійною пов’язкою слід обмежити винятковими ситуаціями у зв’язку з можливістю появи атрофії та дефектів епідермісу, суперінфекції. 

Слід обережно застосовувати лікарський засіб при наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно особам літнього віку.

Під час лікування хронічних станів, наприклад, псоріазу або хронічної екземи, не слід різко відміняти лікарський засіб. Слід обережно застосовувати пацієнтам хворим на псоріаз, оскільки місцеве застосування глюкокортикостероїдів у даному випадку може призвести до рецидивів захворювання, зумовлених розвитком толерантності, ризику розповсюдження пустульозного псоріазу та системної токсичності внаслідок дисфункції шкіри.

Застосування у період вагітності та годування груддю.

У дослідженнях, проведених на тваринах, підтверджено, що глюкокортикостероїди чинять тератогенну дію навіть при застосуванні внутрішньо невеликих доз. Тератогенна дія підтверджена також при нашкірному застосуванні глюкокортикостероїдів. Не проводилося контрольованих досліджень вірогідної тератогенної дії при зовнішньому застосуванні флуметазону півалату у вагітних жінок.

Мазь Лоринден® С можна застосовувати вагітним жінкам тільки короткочасно, на невеликих ділянках шкіри і тільки у випадку, якщо, на думку лікаря, користь перевищує можливий ризик від  застосування. Застосування препарату у І триместрі вагітності протипоказане.

Ступінь виділення флуметазону півалату у грудне молоко при зовнішньому застосуванні невідомий. При пероральному застосуванні глюкокортикостероїдів значної кількості цих гормонів, яка б могла впливати на організм новонародженого,  у грудному молоці не виявлено. Однак рекомендується з обережністю застосовувати мазь Лоринден® С жінкам у період годування груддю. В окремих випадках можна застосовувати препарат короткочасно на невеликих ділянках шкіри. Не застосовувати мазь Лоринден® С на шкіру молочних залоз.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Лікарський засіб не обмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначений для місцевого застосування. Мазь слід наносити тонким шаром на уражену шкіру 1-2 рази на добу. Лікування не слід проводити безперервно понад  2 тижні. Не можна застосовувати на шкірі обличчя понад 1 тиждень. Протягом тижня рекомендується застосовувати не більше 1 туби.

При підвищеній ліхенізації або надмірному гіперкератозі дозволяється застосовувати оклюзійну пов’язку, яку слід змінювати кожні 24 години.

Діти.

Препарат не застосовувати дітям віком до 12 років. Дітям віком від 12 років препарат застосовувати з обережністю. Дозволяється застосовувати мазь в окремих випадках на невеликих ділянках шкіри. Не слід наносити препарат на шкіру обличчя.

У дітей може абсорбуватися пропорційно більша кількість топічного кортикостероїду, і тому вони більш сприйнятливі до системних побічних ефектів. Це пов’язано з тим, що діти мають недорозвинутий шкірний бар’єр та більшу поверхню шкіри відносно маси тіла порівняно з дорослими.

Передозування.

При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням побічних ефектів, включаючи набряки, відчуття печіння, подразнення, свербіж, артеріальна гіпертензія, гіперглікемія, підвищена  чутливість до інфекцій, а в тяжких випадках – розвитком синдрому Кушинга. Слід своєчасно поступово припинити застосування лікарського засобу або застосувати глюкокортикостероїди слабкої дії. Терапія симптоматична.

Побічні реакції.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: вугри, післястероїдна пурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини, сухість шкіри, відчуття печіння, подразнення, відчуття свербежу, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, знебарвлення або гіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри, телеангіоектазії, періоральний дерматит, запалення волосяних фолікул, вторинні інфекції. В окремих випадках можуть з’явитися: кропив’янка, плямисто-папульозний висип або загострення існуючих змін.

З боку органів зору: при зовнішньому застосуванні на шкірі повік іноді може розвинутися катаракта або глаукома.

Інші: абсорбція діючої речовини у кров може спричинити системні побічні ефекти притаманні флуметазону півалату. Вони виникають, головним чином, у разі тривалого використання препарату, при застосуванні на великих ділянках шкіри, під оклюзийною пов’язкою або застосуванні у дітей.

Проявляються системні побічні ефекти флуметазону півалату типові для кортикостероїдів, включаючи  дисфункцію гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, синдром Кушинга,

пригнічення росту і розвитку у дітей, гіперглікемію, глюкозурію, набряки, артеріальну гіпертензію, підвищену чутливість до інфекцій, зниження імунітету; можлива нейротоксична дія при місцевому застосуванні кліохінолу, особливо у випадках тривалого застосування або застосування під оклюзійною пов’язкою.

В осіб з індивідуальною непереносимістю до будь-якого компонента препарату можливі реакції гіперчутливості.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 ºС.

Упаковка. По 15 г у тубі; по 1 тубі у коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Фармзавод Єльфа А.Т.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

58-500 м. Єленя Гура, вул. В. Полa, 21, Польща.