Гепатомакс №30 капсулы — Инструкция по применению

ІНСТРУКЦІЯ ПО ЗАСТОСУВАННЮ
ГЕПАТОМАКС 
(HEPATOMAX)

Новий унікальний комплекс екстрактів лікарських рослин з збагаченими фосфоліпідами: 

 • відновлює і зберігає клітинну структуру печінки, 

 • ефективно запобігає захворюванням печінки, 

 • нормалізує обмін речовин. 


Склад і форма випуску

капсули по 450 мг, блістер, №30:

 • збагачені фосфоліпіди (лецитин) 150 мг, 
 • екстракт насіння розторопші плямистої (силімарин) 70 мг, 
 • екстракт листя артишоку 50 мг, 
 • екстракт кореня куркуми 50 мг, 
 • екстракт квітів цмину піскового 30 мг,

допоміжні речовини: (лактоза, крохмаль, кальцію або магнію стеарат). 

Фармакологічні властивості

Дія Гепатомакса обумовлена ​​властивостями вхідних в його склад збагачених фосфоліпідів (лецитину) і біологічно активних речовин, що містяться в екстрактах лікарських рослин: розторопші плямистої (насіння), артишоку (листя), куркуми (кореня) і цмину піскового (квітів). 


Дія всіх активних компонентів Гепатомакса клінічно підтверджено.

Збагачені фосфоліпіди володіють гепатопротекторну і гіпохолестеринемічну дію. У здорової людини зовнішня оболонка основних клітин печінки (гепатоцитів) містить достатню кількість фосфоліпідів. При токсичних (в тому числі медикаментозних і алкогольних) пошкодженнях печінки їх вміст зменшується, що призводить до дисфункції клітинної оболонки і порушення внутрішньоклітинного метаболізму гепатоцитів з подальшим розвитком жирової дегенерації і цирозу печінки. Збагачені фосфоліпіди відновлюють і зберігають клітинну структуру печінки, нормалізують енергетичний баланс гепатоцитів і уповільнюють процеси формування фіброзу печінки. Володіючи ліпотропною дією, збагачені фосфоліпіди знижують рівень холестерину в крові, сприяючи його виведенню шляхом зв’язування з жовчними кислотами. Збагачені фосфоліпіди підвищують опірність організму до дії токсичних речовин, пригнічуючи процеси перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), традиційно розглядаються як один з головних механізмів розвитку уражень печінки.


Екстракт насіння розторопші плямистої містить силімарин, що сприяє стабілізації клітинних мембран гепатоцитів (особливо при хронічних запальних захворюваннях печінки, в тому числі вірусної етіології) та перетворенню агресивних вільних радикалів в менш токсичні сполуки з їх подальшим знешкодженням фізіологічним шляхом. Силімарин активізує синтез білка і прискорює регенерацію гепатоцитів, що проявляється в поліпшенні загального стану пацієнтів із захворюваннями печінки (зникнення свербежу та відчуття тяжкості в правому підребер’ї) та нормалізації біохімічних показників крові. Тривале застосування силімарину збільшує тривалість життя пацієнтів з цирозом печінки. 

Лікувальна дія екстракту листя артишоку обумовлена комплексом речовин, що входять до складу цинарин, флавоноїдів і кофеілхіннових кислот. Артишок має виражену холеретичну дію (утворення і виділення жовчі гепатоцитами), підвищує регенеративну здатність печінки, нормалізує ліпідний обмін, має помірну діуретичну дію, сприяє виведенню з організму сечовини і екзогенних токсинів. 

 
Екстракт кореня куркуми збільшує утворення жовчі в печінці і підвищує вміст в ній жовчних кислот і холестерину. Регулює секреторно-моторні процеси травлення, усуває відчуття тяжкості і метеоризм після їжі. Згідно з даними ряду досліджень, куркума має помірну імуномодулюючу ефектом і стимулює імунну систему організму. 

Екстракт квітів цмину піскового стимулює утворення і секрецію жовчі, підвищує тонус жовчного міхура і нормалізує холестерин-холатний коефіцієнт. Цмину піскового має виражену спазмолітичну дію на жовчні протоки і сфінктер Одді, що, в сукупності з м’яким тонізуючу дію на гладком’язових мускулатуру жовчного міхура, призводить до поліпшення відтоку жовчі і запобігання явищ дискінезії жовчовивідних шляхів. 


Таким чином, збагачені фосфоліпіди і екстракти лікарських рослин, що входять до складу Гепатомакса, завдяки раціонально підібраної комбінації, а також співвідношенню компонентів, і комплексному впливу на гепатобіліарну зону, забезпечують потужний гепатопротекторний ефект і значно посилюють дренажну функцію печінки, обумовлюючи тим самим виведення з жовчю токсичних продуктів метаболізму і екзогенних токсинів. Холеретичний і холекінетіческій ефекти екстрактів лікарських рослин, що містяться в Гепатомаксе, призводять до зменшення в’язкості жовчі і зниження її литогенности, що створює умови для зворотного розвитку дрібних конкрементів жовчного міхура і жовчовивідних шляхів. 


Показання

Екстракти лікарських рослин і збагачені фосфоліпіди (лецитин), що входять до складу Гепатомакса, застосовуються в комплексному лікуванні:

 • хронічних гепатитів різної етіології, цирозу печінки;
 • дискінезії жовчовивідних шляхів;
 • розладів травлення при хронічному гепатиті, холециститі, панкреатиті і стані після перенесеної холецистектомії (видалення жовчного міхура);
 • для профілактики токсичних впливів на печінку, пов’язаних з тривалим застосуванням лікарських препаратів (антибіотикотерапія, хіміотерапія і т.д.), прийомом алкоголю, курінням і впливом несприятливих екологічних чинників;
 • в якості супутнього кошти для нормалізації обміну речовин і діяльності гепатобіліарної зони при алергічних і шкірних захворюваннях;
 • як допоміжний засіб для нормалізації процесів травлення, обміну речовин і діяльності гепатобіліарної зони при прийомі лікарських препаратів, дія яких спрямована на зниження надлишкової маси тіла. 

Рекомендовано приймати

Дорослим і дітям старше 12 років:
по 1-2 капсули три рази на день за 5-10 хвилин до їжі, запити невеликою кількістю води. Курс прийому 20-30 днів.

Дітям з 8 до 12-ти років:
по 1 капсулі три рази на день за 5-10 хвилин до їжі, запити невеликою кількістю води. Курс прийому 20-30 днів. При призначенні лікаря курс прийому може бути продовжений до двох місяців. Повторний курс через 2-3 місяці.

Як профілактичний засіб: по 1 капсулі три рази на день за 5-10 хвилин до їди протягом 20-30 днів. Перерва 2 тижні. При необхідності курс можна повторити.

Перед застосуванням рекомендується порадитися з лікарем. 

Застереження при застосуванні

 • Індивідуальна чутливість до компонентів,
 • діти до 8 років,
 • жовчокам’яна хвороба,
 • обтураційна жовтяниця.

Побічні ефекти

Алергічні реакції на окремі компоненти Гепатомакса.
У разі значного проміжку часу між прийомом Гепатомакса і подальшим вжив


Особливі вказівки
Застосування жінкам в період вагітності і лактації можливо тільки за призначенням лікаря.
Гепатомакс не впливає на здатність керувати автомобілем і механізмами. 

Передозування
При застосуванні Гепатомакса в невиправдано високих дозах можливі диспептичні явища (нудота, блювота, діарея).

Умови зберігання та термін придатності
Зберігати в упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 18°С до 25°С і відносній вологості повітря не більше 75%, 24 місяці з дати виготовлення. Зберігати в недоступному для дітей місці. 


© Державний реєстр лікарських засобів України, 2020