Бензилбензоат Гриндекс 200 мг/г 30 г мазь — Инструкция по применению

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БЕНЗИЛБЕНЗОАТ ГРІНДЕКС

 (BENZYLBENZOAT GRINDEKS)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: benzyl benzoatе;

1 г мазі містить 200 мг бензилбензоату;

допоміжні речовини: полісорбат 80, карбомер, натрію гідроксид, метилпарабен  (Е 218), пропілпарабен (Е 216), бронопол, вода очищена.

Форма випуску. Мазь.

Мазь білого або майже білого кольору зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника.

АТ Талліннський фармацевтичний завод.

Тонді 33, 11316, Таллінн, Естонія.

Назва і місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення.

АТ «Гріндекс».

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують місцево при ектопаразитозах,  включаючи коросту. Код АТС Р03А Х01.

Бензилбензоат — бензиловий ефір бензойної кислоти. Діє вибірково, проникає крізь хітиновий покрив коростяних кліщів Acarus scabiei і кліщів роду Demodex (має протипедикульозну активність) та накопичується в їхньому організмі у токсичних концентраціях, спричиняючи загибель дорослих осіб. Не діє на яйця коростяного кліща. Володіє також слабкою анестезуючою дією.

При місцевому застосуванні бензилбензоат проникає у верхні шари епідермісу, не всмоктується системно.

Показання для застосування. Короста, педикульоз.

 

Протипоказання.

— Підвищена чутливість до компонентів, що входять до складу мазі;

— пошкодження шкіри, у тому числі гнійничкові захворювання шкіри.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Перед початком лікування хворому доцільно прийняти душ для механічного видалення з поверхні шкіри кліщів, а також для розпушення поверхневого шару шкіри (для полегшення проникнення мазі). Після кожного вимушеного миття рук їх знову необхідно обробити маззю. Обов’язково слід проводити обробку натільної та постільної білизни, верхнього одягу та головних уборів.

Щоб уникнути подразнення, необхідно слідкувати, щоб мазь не потрапляла в очі та на слизові оболонки.

Допоміжні речовини мазі можуть викликати реакції підвищеної чутливості: бронопол – місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит), метилпарабен та пропилпарабен – алергічні реакції (також уповільненого типу).

При випадковому потраплянні мазі:

— в очі: ретельно промити водою або 1 % розчином натрію гідрокарбонату; при подразненні слизової оболонки очей закапувати 30 % розчин альбуциду, при болю – 2 % розчин новакаїну;

— у рот: прополоскати водою або теплим 2 % розчином натрію гідрокарбонату;

— у шлунок: при випадковому прийомі мазі внутрішньо слід негайно звернутися до лікаря.

Обробку хворих, а також контактних осіб в одному вогнищі, необхідно проводити одночасно.

Ускладнення у вигляді піодермій, екземи слід лікувати одночасно з коростою і продовжувати після її ліквідації.

Після завершення курсу лікування необхідний лікарський контроль протягом 14 днів (а при наявності ускладнень – і більше).

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не застосовувати у період вагітності. На період лікування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Вплив відсутній.

Діти. Дітям віком до 3-х років мазь застосовувати не рекомендується.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати  зовнішньо.

Безпосередньо перед застосуванням у дітей у віці від 3-х до 5-и років мазь розводять теплою кип’яченою водою (30-35 ºС) у співвідношенні 1:1 і перемішують до утворення однорідної емульсії. Обробку, як правило, варто проводити без попередньої теплої ванни 2 рази з інтервалом 12 годин. У дітей у віці від 5-и років і дорослих застосовують нерозведену мазь.

При  лікуванні  корости  на попередньо  вимиту шкіру  в один  прийом  наносять  і втирають 10-15 г мазі. Маззю покривають всі ділянки шкіри, крім обличчя і волосся.

Спочатку мазь наносять на долоні, кисті рук, потім на всі інші частини тіла в послідовності зверху вниз. В останню чергу мазь наносять на ноги, на ступні і в міжпальцевих проміжки. У місцях з ніжною шкірою (пахова область, геніталії, грудні залози), а також при екземі, дерматиті або піодермії слід обережно наносити мазь, не втираючи.

Після застосування мазі не можна мити руки протягом 3-х годин. У деяких випадках після висихання нанесеної мазі  (зазвичай через 1 годину) рекомендується нанести другий шар препарату. Після закінчення обробки хворим слід одягти чисту натільну білизну, змінити постільну білизну. Через 24-48 годин прийняти душ і знову змінити натільну та постільну білизну.

Мазь наносять на шкіру 4 рази протягом 2-х тижнів з інтервалом в 3-4 дня. На курс лікування витрачають в середньому 60-90 г мазі.

При головному педикульозі мазь втирають в шкіру волосистої частини голови і волосся. Голову покривають бавовняною тканиною.

При лобковому педикульозі мазь втирають в шкіру лобка, живота, сідниць, статевих органів, пахових складок і внутрішньої поверхні стегон.

Ефективність обробки визначають через добу і при необхідності процедуру повторюють.

При різних видах педикульозу після завершення лікування призначають мити з милом, а волосся обполіскують 3 % розчином оцтової кислоти. Обов’язкова дезінфекція натільної та постільної білизни, верхнього одягу та головних уборів. На ділянках з ніжною шкірою мазь наносять без інтенсивного втирання.

Передозування. 

Симптоми: при випадковому проковтуванні мазі або нанесенні дуже великої кількості мазі може виникнути контактний дерматит, стимуляція центральної нервової системи (судоми), затримка сечовипускання та раптова втрата свідомості.

Лікування: симптоматичне. Шкіру необхідно очистити від мазі. При проковтуванні мазі необхідно промити шлунок та прийняти активоване вугілля. При необхідності слід застосувати протисудомні засоби.

У випадку появи будь-якої небажаної реакції на місці нанесення мазі її необхідно змити водою з милом.

 

Побічні ефекти.

Місцеві реакції: при втиранні мазі у шкіру можуть виникнути подразнення, відчуття пощипування та печіння, які минають через кілька хвилин. Якщо ці реакції не зникають, слід очистити шкіру від мазі.

Алергічні реакції шкіри:  свербіж, іноді можливий контактний дерматит. Чутливість може підвищувалась на пошкоджених ділянках шкіри та геніталіях.

Щоб уникнути виникнення побічних дій, рекомендується перевірити індивідуальну чутливість шкіри, попередньо нанісши на неї невелику кількість мазі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не відзначалася. Однак, як і для всіх протипаразитарних засобів, мазь не рекомендується застосовувати одночасно з іншими лікарськими засобами для зовнішнього застосування. Місцеве чи системне застосування кортикостероїдів може сприяти зменшенню проявів деяких симптомів (свербіж, контактний дерматит, гіперемії) при збереженні інвазії, тому в період лікування маззю слід уникати застосування таких засобів.

Термін придатності. 2,5 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Не зберігати у холодильнику та морозильній камері.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 30 г в тубах алюмінієвих; по 1 тубі в пачці картонній.

 

Категорія відпуску.

Без рецепта.