Адвокард №30 таблетки — Инструкция по применению

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


АДВОКАРД
®

(ADVOCARD
®)

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: магладену у перерахунку на 100 % речовину з вмістом суми аденінових нуклеотидів 18,6 – 29,25 мг, молсидоміну у перерахунку на 100 % речовину – 0,3 мг, фолієвої кислоти у перерахунку на 100 % речовину – 0,45 мг;                     

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; цукрова пудра;кремнію діоксин колоїдний безводний; мікрокристалічна целюлоза.

Лікарська форма. 

Таблетки

Фармакотерапевтична група. 

Комбіновані кардіологічні засоби. Код АТС С01Е Х

Клінічні характеристики.

Показання

У складі  комплексної терапії ішемічної хвороби серця та серцевої недостатності, стенокардії напруження  та спокою; профілкатика та лікування нападів стенокардії.

Протипоказання. 

 • Індивідуальна підвищена чутливість до препарату або до його інгредієнтів.
 • Тяжка артеріальна гіпотензія; 
 • тяжкі форми бронхіальної астми; 
 • кардіогенний та інші види шоку; 
 • гостра стадія інфаркта міокарда, особливо зі зниженим артеріальним тиском; 
 • черепно-мозкова травма; 
 • синоатріальна та атріовентикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня; 
 • геморагічний інсульт; 
 • глаукома; 
 • особливо закрито кутова; 
 • недоліковані злоякісні новоутворення; 
 • дитячий вік; 
 • період вагітності або годування груддю.

Спосіб застосування та дози. 

Таблетки АДВОКАРД® приймати  сублінгвально (під язик) та тримати  під язиком до повного розмоктування. Разова доза – 1-3 таблетки 3-4 рази на добу незалежно від прийому їжі. Курс лікування становить  20-30 діб.  При нападі стенокардії препарат приймають по 1-3 таблетки. Максимальна разова доза – 3 таблетки. Максимальна разова дозастановить 20 таблеток.

Побічні реакції. 

Препарат переноситься добре. У дуже рідких випадках можливі:

З боку серцевої системи: артеріальна гіпотензія, аж до колапсу, тахікардія.

З боку нервової системи: на початку лікування – головний біль, запаморочення, відчуття тяжкості в голові.

З боку травного тракту: нудота, відчуття гіркоти в роті, неприємні відчуття в епігастрії, метеоризм.

Інші: почервоніння обличчя, загальна слабкість, алергічні реакції, висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка, бронхоспазм, анафілактичні реакції.

Передозування. 

Передозування супроводжується головним болем, запамороченням, порушенням зору. У цих випадках можливе застосування кофеїну або препаратів, що його містять.

Артеріальна гіпотензія, яка супроводжується нудотою і блюванням; брадикардія, виникнення атріовентрикулярної блокади, синкопальний стан, пов’язаний з раптовим зниженням артеріального тиску, колапс. Рідко можливо посилення діурезу, неприємні відчуття в грудях, гіпертермія, в поодиноких випадках гіпермагніємія. Лікування: симптоматичне.

Застосування у період вагітності та годування груддю.

Клінічні дані про безпеку та ефективність застосування препарату у період вагітності відсутні, тому застосування його вагітним жінкам протипоказане.

На період лікування слід припинити годування груддю.

Діти. 

Клінічний досвід застосування препарату дітям віком до 18 років відсутній, тому його не призначають цій категорії пацієнтів.

Особливості застосування

Пацієнти літнього віку можуть мати підвищену чутливість до препарату, тому лікування розпочинають із застосування 1 таблетки 3 рази на добу. При нормальній переносимості препарату переходять на звичайні дози.

При поєднанні атріовентрикулярної блокади з іншими порушеннями ритму препарат не призначають. Небажано застосовувати при значній артеріальній гіпотензії. З обережністю призначати при схильності до бронхоспазмів, обструктивних захворюваннях бронхолегеневої системи.

До складу таблеток в невеликій кількості входить цукрова пудра (1 таблетка містить 0,01 хлібної одиниці (ХО)), що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатність лактози або синдрому глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Під час лікування препаратом необхідно обмежити вживання продуктів, до складу яких входить кофеїн (кава, чай).

Препарат призначають з обережністю пацієнтам з дефіцитом вітаміну В12, злоякісними новоутвореннями, анеміями нез’ясованої етіології, оскільки фолієва кислота може заважати діагностиці злоякісної анемії шляхом полегшенням гематологічних проявів хвороби,дозволяючи при цьому прогресувати неврологічним ускладненням. У випадку перніціозної анемії препарат необхідно застосовувати лише на тлі застосування ціанокобаламіну.

Тривалий прийом фолієвої кислоти, особливо, у високих дозах, не рекомендується через ризик зниження концентрації в крові ціанокобаламіну.

При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівень магнію в крові.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. 

Препарат не впливає на можливість керування автомобілем або роботу з іншими механізмами. У випадках, коли під час лікування препаратом спостерігається за різних причин запаморочення, зниження артеріального тиску, слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. 

При одночасному застосуванні препарату АДВОКАРД® з гіпотензивними засобами (в тому числі нітратами) спостерігається посилення їх дії. Не рекомендується одночасний прийом з силденафілу цитратом, оскільки можливий развиток артеріальної гіпотензії.

Дипіридамол посилює терапевтичний ефект препарату, а ксантинолу нікотинат, кофеїн, теофілін, амінофілін – зменшується.

Препарат посилює антиангінальну дію α- і β-адреноблокаторів, блокаторів кальцієвих каналів, нітратів.

Вживання алкоголю під час лікування повністю виключається.

При одночасному застосуванні молсидоміну з периферичними вазодилататорами, антагоністами іонів кальцію, гіпотензивними засобами потенціюється анти агрегатний ефект.

У пацієнтів, які тривалий час лікуються проти епілептичними засобами (фенобарбітал, фенітоїн та примі дон), може спостерігатися дефіцит фолату. Тому застосування фолієвої кислоти може знизити рівень проти епілептичних препаратів у плазмі крові та спровокувати епілептичний напад.

Пероральні протизаплідні засоби, етанол, сульфасалазин, циклосерин, глутетимід та метотриксат можуть впливати на метаболізм фолату.

Фолієва кислота підвищує метаболізм фенітоїну. Випадки зниження чи зміни абсорбції можуть з’явитися при одночасному застосуванні холестираміну і фолієвої кислоти. Тому препарат потрібно приймати за 1 годину до або через 4-6 годин після прийому холестираміну.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

АДВОКАРД® – оригінальний комбінований лікарський препарат. Проявляє антиангінальну та антиішемічну дію, чинить мембранопротекторний та антиоксидантний ефекти, покращує метаболізм міокарда, захищаючи клітини від гіпоксії, проявляє антиатеросклеротичні властивості за рахунок нормалізації обміну гомоцистеїну. Механізм дії АДВОКАРД® пов’язаний з комплексним впливом інгредієнтів препарату.

Магладен проявляє вплив на пуринові (аденозинові) рецептори і таким чином призводить до активації калієвих каналів. Активація калієвих каналів призводить до пригнічення надходження іонів кальцію в клітині, що супроводжується антиішемічною, мембраностабілізуючою дією, антиаритмічним ефектом. Впливаючи на АТФ-залежні калієві канали (КАТФ) мітохондрій, маг ладен сприяє розвитку процесів, направлених на захист міокарда від пошкоджень, пов’язаних з його ішемізацією.

За рахунок впливу на пуринові рецептори маг ладен володіє антиагрегантним ефектом.

Молсидомін та його активні метаболіти SIN 1 та SIN 1A є донорами оксиду азоту. Оксид азоту стимулює систему гуанілатциклази та активує АТФ-чутливі калієві канали, що призводить до блокування надходження іонів кальцію в клітини судин та супроводжується їх розширенням. Цим пояснюється синергічна дія магладену та молсидоміну за впливом на показники гемодинаміки.

На відміну від органічних нітратів, до препарату не розвивається звикання. Молсидомін проявляє позитивний вплив на показники системної гемодинаміки, зменшуючи навантаження на міокард. Блокуючи синтез фосфоліпаз тромбоцитів та активуючи синтез простацикліну судинною стінкою, молсидомін проявляє антиагрегантні властивості.

Фолієва кислота бере участь у багатьох метаболічних процесах. Особливо важливою є участь фолієвої кислоти в паретвореннях гомоцистеїну, який є фактором розвитку атеросклерозу. Зменшуючи рівень гомоцистеїну, фолієва кислота проявляє антиатеросклеротичну дію. Стимулюючи обмінні процесси в міокарді, фолієва кислота покращує його функціональну активність.

Препарат в умовах коронарної недостатності проявляє енергозберігаючий ефект за рахунок зменшення потреби міокарда в кисні. АДВОКАРД® зменшує кількість лактату в міокарді, пригнічує активність мембранозв’язаних фосфоліпаз, попереджує структурно-функціональне пошкодження мембран кардіоміоцитів, забезпечує сталість кількісного та якісного складу ліпідів мембран. АДВОКАРД® покращує коронарний кровотік, підвищує толерантність до фізичного навантаження, зменшує частоту та вираженість нападів стенокардії. У пацієнтів із серцевою недостатністю, покращуючи метаболічне забезпечення міокарда та через нормалізацію показників гемодинаміки підвищує фракцію викиду лівого шлуночка. Застосування препарату сприяє нормалізації концентрації іонів магнію у тканинах. АДВОКАРД® проявляє анти аритмічний ефект.

Фармакокінетика. 

Фармакокінетика препарату не вивчена.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімичні властивості: таблетки світло-жовтого кольору з вкрапленнями більш інтенсивного забарвлення, плоско-циліндричної форми, з фаскою та рискою.

Термін придатності.  

3 роки.

Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, вказанного на упаковці.

Умови зберігання. 

Зберігати  в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. 

По 10 таблеток у блістерах. По 3 або 4 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. 

За  рецептом.

Виробник.

ПрАТ «Фармацевтична фірма «ФарКоС».

ТОВ «Фармацевтична компанія «ФарКоС».

Місцезнаходження.

Україна, 03162, м. Київ, вул. Зодчих, 50-А.

Україна, 08290, Київська обл., м. Ірпінь, смт. Гостомель, вул. Леніна, 360.


© Державний реєстр лікарських засобів України, 2020