Тризипин Лонг 1000 мг №28 таблетки — Инструкция по применению
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ТРИЗИПИН® ЛОНГ
(TRIZIPIN LONG)
Склад:
діюча речовина: 1 таблетка містить тризипіну (3-(2,2,2-триметилгідразиній) пропіонату дигідрату) 500 мг або 750 мг або 1000 мг;
допоміжні речовини: амонійно-метакрилатний сополімер (тип В), триетилцитрат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, амонійно-метакрилатний сополімер (тип А), поліетиленгліколь 6000 (макрогол), титану діоксид (Е 171).
Лікарська форма.
Таблетки пролонгованої дiї.
Таблетки овальні, з двоопуклою гладкою поверхнею білого або білого з кремуватим відтінком кольору, зі специфічним запахом, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група.
Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Код АТС С01ЕВ17.
Клiнiчнi характеристики.
Показання.
Тризипин® лонг застосовують в лікувальних і лікувально-профілактичних цілях в складі комплексної терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда, хронічна серцева недостатність, дисгормональна кардіоміопатія); гострих та хронічних порушеннях кровопостачання мозку (мозкові інсульти та хронічна недостатність мозкового кровообігу); гемофтальму та крововиливів у сітківку ока різної етіології, тромбозі центральної вени сітківки та її гілок, ретинопатії різної етіології (діабетична, гіпертонічна). Тризипин® лонг застосовують при зниженій працездатності, фізичному перевантаженні, в тому числі у спортивній практиці для прискорення відновлення спортсменів; а також при абстинентному синдромі і хронічному алкоголізмі (у комбінації з специфічною терапією алкоголізму).
Протипоказання.
Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Органічні ураження центральної нервової системи. Підвищений внутрічерепний тиск (при порушеннях венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлинах); вагітність, дитячий вік.
Спосіб застосування та дози.
Призначають дорослим внутрішньо. Дози препарату Тризипин® лонг слід підбирати індивідуально, відповідно до медичних показань, тяжкості хвороби та анатомо-фізіологічних характеристик пацієнтів.
Серцево-судинні захворювання або порушення мозкового кровообігу.
У складі комплексної терапії до 1,0 г на добу на один прийом. Курс лікування – 4-6 тижнів.
Кардіалгія на фоні дисгормональної дистрофії міокарда – внутрішньо до 1,0 г на добу на один прийом. Курс лікування – 12 днів.
Гостра фаза порушень мозкового кровообігу – до 1,0 г на добу на один прийом. Курс лікування – 4-6 тижнів.
Хронічні порушення мозкового кровообігу – внутрішньо до 1,0 г на добу на один прийом. Курс лікування 4-6 тижнів. Повторні курси (зазвичай 2-3 рази на рік) можливі після консультації з лікарем.
Судинна патологія та дистрофічні захворювання сітківки.
Застосовують ін’єкційну лікарську форму препарату.
Розумові та фізичні перевантаження, в тому числі у спортсменів.
Застосовують до 2,0 г на день. Курс лікування – 10-14 днів. За необхідності лікування повторюють через 2-3 тижні.
Спортсменам призначають до 2,0 г внутрішньо на день, перед тренуваннями. Тривалість курсу в підготовчий період – 14-21 день, у період змагань – 10-14 днів.
Хронічний алкоголізм.
До 2,0 г на день. Курс лікування – 7-10 днів.
Побічні реакції.
З боку серцево-судинної системи: рідко – тахікардія, аритмія, зміни артеріального тиску.
З боку системи кровотворення: еозинофілія.
З боку центральної нервової системи: рідко – головний біль, запаморочення, психомоторні порушення, парестезії, тремор, збудження.
З боку шлунково-кишкового тракту: рідко – діарея, нудота, блювання, біль у животі, диспептичні явища, металевий присмак у роті, сухість у роті або гіперсалівація.
Алергічні реакції: рідко – почервоніння та свербіж шкіри, кропив’янка, висипання, ангіоневротичний набряк, дуже рідко – анафілактичний шок.
З боку дихальної системи: задишка, сухий кашель.
Інші: озноб, біль у грудях, слабкість, гіпертермія, підвищена пітливість.
Передозування.
Можливі різкі зміни артеріального тиску. Терапія симптоматична.
Застосування в період вагітності або годування груддю.
Не застосовують.
Діти.
Не застосовують в педіатричній практиці.
Особливості застосування.
Препарат з обережністю застосовують при хронічних захворюваннях печінки та нирок. Через можливий розвиток стимулюючого ефекту рекомендується застосовувати у першій половині дня.
Враховуючи стимулюючу дію Тризипину® лонг на сексуальну активність і потенцію, препарат не слід вживати перед нічним сном. Оскільки Тризипин® лонг пригнічує біосинтез карнітину, його не слід призначати пацієнтам, які страждають від уродженого дефіциту карнітину, а також хворим на гіперфункцію щитовидної залози. З обережністю призначають препарат хворим з тяжкою артеріальною гіпер- або гіпотензією, оскільки зафіксовані поодинокі випадки аномальних реакцій у таких пацієнтів. Хворим на цироз печінки та тяжкі порушення функції нирок приймати Тризипин® лонг не рекомендується. Це також стосується пацієнтів, які отримують лікування гемодіалізом, внаслідок якого суттєво знижується вміст карнітину.
За відсутністю вичерпних даних стосовно безпеки і ефективності застосування препаратів триметилгідразинію пропіонату для лікування дітей, Тризипин® лонг не слід призначати дітям до 12-річного віку. Безпека застосування препарату в період вагітності остаточно не доведена. Для уникнення можливого негативного впливу на формування плода Тризипин® лонг не призначають в період вагітності. Оскільки остаточно не з’ясований характер виділення препарату у молоко матері, при негайній необхідності лікування Тризипином® лонг годування дитини груддю припиняють на час прийому препарату.
Для уникнення можливого розвитку стимулюючого ефекту рекомендується приймати Тризипин® лонг у першій половині дня.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
У період лікування необхідно бути обережним при керуванні автотранспортом або роботі зі складними механізмами, враховуючи ймовірність побічних ефектів, що можуть впливати на швидкість реакції та здатність концентрувати увагу.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
У складі комплексної терапії Тризипин® лонг застосовують в комбінації з антиангінальними лікарськими засобами, антикоагулянтами, антиагрегантами, антиаритмічними препаратами, серцевими глікозидами, діуретиками, бронхолітиками та іншими препаратами. Тризипин® лонг може потенціювати дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.
Фармакологiчнi властивостi.
Фармакодинаміка.
Діюча речовина Тризипину® лонг – триметилгідразинія пропіонат (мельдоній) – структурний аналог γ-бутиробетаїну – речовини, яка є попередником карнітину. Препарат, пригнічуючи активність γ-бутиробетаїнгідроксилази, знижує біосинтез карнітину і транспорт довголанцюгових жирних кислот до мітохондрій, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм неокислених жирних кислот – похідних ацилкарнітину А, таким чином попереджуючи їх несприятливу дію. Тризипин® лонг відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ, одночасно з цим активує гліколіз, що відбувається без додаткового споживання кисню. В результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується γ-бутиробетаїн, який має судинорозширювальні властивості.
Механізм дії Тризипин® лонг визначає широкий спектр його фармакологічних ефектів. Він підвищує працездатність, зменшує симптоми психічного і фізичного перенапруження. Препарат має виражену кардіопротекторну дію. При серцевій недостатності він поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження. При стабільній стенокардії II і III функціонального класу підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії.
При гострих і хронічних ішемічних порушеннях мозкового кровообігу Тризипин® лонг поліпшує циркуляцію крові в осередку ішемії, впливаючи на перерозподіл мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки. Тризипину® лонг властива також тонізуюча дія на ЦНС, він усуває функціональні порушення соматичної та вегетативної нервової системи, у тому числі при абстинентному синдромі у хворих на хронічний алкоголізм. Препарат також має позитивний вплив на дистрофічно змінені судини сітківки і клітинний імунітет.
Фармакокінетика.
Пролонгована лікарська форма Тризипину® лонг забезпечує рівномірне вивільнення діючої речовини протягом 12-16 годин із темпом 35-80 мг/годину для таблеток Тризипин® лонг різної сили незалежно від рівня рН. Максимальна концентрація діючої речовини в плазмі крові досягається через 5-6 годин після прийому препарату і поступово знижується протягом наступних 18-20 годин, залишаючись у межах терапевтичного діапазону. Біотрансформація триметилгідразинія пропіонату здійснюється в печінці з утворенням двох основних метаболітів, які екскретуються нирками. Період напіввиведення становить 15-17 годин.
Термін придатності.
3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 30 оС в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 28 таблеток у полімернiй банці у картонній пачці.
Категорія відпуску.
За рецептом.
Виробник.
ТОВ НВФ «Мiкрохiм»
Мiсцезнаходження.
93009, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Леніна, 33, Україна.