Пресартан-100 100 мг №30 таблетки — Инструкция по применению
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПРЕСАРТАН®-100
(PRESARTAN®-100)
Склад:
діюча речовина: losartan potassium;
1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 100 мг лозартану калію;
допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, тальк;
плівкова оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), тальк, поліетиленгліколь.
Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група.
Прості препарати антагоністів рецепторів ангіотензину II. Код АТС С09С А01.
Клінічні характеристики.
Показання.
• Лікування артеріальної гіпертензії у дорослих, а також дітей віком від 6 років.
• Лікування захворювання нирок у дорослих пацієнтів із артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом II типу з протеїнурією ≥ 0,5 г/добу, як частина антигіпертензивної терапії.
• Лікування хронічної серцевої недостатності (у пацієнтів віком від 60 років), коли застосування інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) вважається неможливим з причини несумісності, особливо при кашлі, або протипоказане. Пацієнтів із серцевою недостатністю, стан яких стабілізувався при застосуванні інгібітора АПФ, не слід переводити на лікування лозартаном. У пацієнта фракція викиду лівого шлуночка повинна становити ≤ 40 %, стан має бути клінічно стабільним, також пацієнтові слід дотримуватися встановленого режиму лікування щодо хронічної серцевої недостатності.
• Зниження ризику розвитку інсульту у дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка, що підтверджено ЕКГ.
Протипоказання.
Гіперчутливість до діючої речовини чи до будь-якої допоміжної речовини, що входить до складу препарату; ІІ та ІІІ триместри вагітності; тяжкі порушення функції печінки.
Спосіб застосування та дози.
Таблетки Пресартан®-100 можна застосовувати незалежно від прийому їжі, запиваючи склянкою води.
Есенціальна артеріальна гіпертензія
Зазвичай початкова і підтримуюча доза для більшості хворих становить 50 мг препарату 1 раз на добу (1 таблетка Пресартану® 50 мг). Максимальний антигіпертензивний ефект досягається на 3-6 тиждень від початку лікування Пресартаном®. Для деяких пацієнтів може виявитися сприятливішим підвищення дози препарату до 100 мг 1 раз на добу (вранці). Препарат можна застосовувати у поєднанні з іншими антигіпертензивними препаратами, особливо з діуретиками (наприклад з гідрохлоротіазидом).
Пацієнти з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом II типу (протеїнурія більше 0,5 г/добу)
Зазвичай початкова доза становить 50 мг 1 раз на добу. Дозу можна збільшити до 100 мг 1 раз на добу залежно від того, якими є показники артеріального тиску через 1 місяць після початку лікування. Пресартан®-100 можна застосовувати з іншими антигіпертензивними препаратами (наприклад діуретиками, блокаторами кальцієвих каналів, блокаторами α- або β-рецепторів, препаратами центральної дії), а також з інсуліном та іншими гіпоглікемічними препаратами, які широко застосовуються (наприклад із сульфонілсечовиною, глітазонами та інгібіторами глюкозидази).
Серцева недостатність
Зазвичай початкова доза лозартану для пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю становить 12,5 мг 1 раз на добу. Як правило, доза титрується з тижневим інтервалом (тобто 12,5 мг на добу, 25 мг на добу, 50 мг на добу) до звичайної підтримуючої дози 50 мг 1 раз на добу залежно від індивідуальної переносимості.
Зменшення ризику розвитку інсульту у дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка, підтвердженою на ЕКГ
Зазвичай початкова доза становить 50 мг Пресартану® 1 раз на добу. Залежно від змін рівня артеріального тиску до лікування слід додати гідрохлоротіазид у низькій дозі та/або збільшити дозу Пресартану® — 100 до 100 мг 1 раз на добу.
Окремі групи пацієнтів.
Пацієнти зі зниженим об’ємом циркулюючої крові
Пацієнтам зі зниженим об’ємом циркулюючої крові (наприклад, унаслідок лікування високими дозами діуретиків) розпочинати терапію необхідно з дози 25 мг 1 раз на добу.
Пацієнти із порушенням функції нирок та у пацієнтів, яким проводять гемодіаліз
При призначенні Пресартану® — 100 пацієнтам із порушенням функції нирок, а також пацієнтам, яким проводять гемодіаліз, початкову корекцію дози проводити не потрібно.
Пацієнти з порушенням функції печінки
Для пацієнтів із порушенням функції печінки в анамнезі слід розглянути питання щодо призначення препарату у меншій дозі. Немає досвіду лікування пацієнтів із тяжкими порушеннями функції печінки, тому лозартан протипоказаний цій групі пацієнтів.
Діти
Дані щодо ефективності та безпеки застосування лозартану дітям віком від 6 років для лікування артеріальної гіпертензії обмежені. Також є мало даних щодо фармакокінетики у дітей з артеріальною гіпертензією віком від 1 місяця.
Для дітей, які можуть ковтати таблетки і маса тіла яких більше 20 кг та менше 50 кг, рекомендована доза становить 25 мг 1 раз на добу. У виняткових випадках дозу можна збільшити до 50 мг 1 раз на добу. Дозу слід коригувати залежно від впливу на рівень артеріального тиску.
Для пацієнтів з масою тіла понад 50 кг зазвичай разова доза становить 50 мг 1 раз на добу. У виняткових випадках дозу можна збільшити до максимальної — 100 мг 1 раз на добу. Застосування дітям доз, що перевищують 1,4 мг/кг (або більше 100 мг) на добу, не вивчалося.
Лозартан не рекомендований для застосування дітям віком до 6 років, оскільки даних щодо застосування препарату цій групі пацієнтів недостатньо.
Препарат не рекомендується застосовувати дітям, у яких швидкість клубочкової фільтрації , оскільки немає відповідних даних щодо застосування.
Лозартан також не рекомендується для застосування дітям із порушенням функції печінки.
Пацієнти літнього віку
Як правило, немає потреби у коригуванні початкової дози для пацієнтів літнього віку, хоча слід враховувати можливість призначення препарату у початковій дозі 25 мг для пацієнтів віком понад75 років.
Побічні реакції.
Частота побічних реакцій, вказаних нижче, визначена як така: дуже часто: >1/10; часто: від >1/100 до 1/1000 до 1/10000 до
Артеріальна гіпертензія.
З боку нервової системи: часто — запаморочення, вертиго; нечасто — сонливість, головний біль, безсоння, м’язові судоми.
З боку серця: нечасто — пальпітація, стенокардія, тахікардія.
З боку судинної системи: нечасто — симптоматична гіпотензія (особливо у пацієнтів з внутрішньосудинною дегідратацією, наприклад, у разі тяжкої серцевої недостатності або лікування діуретиками у високих дозах), дозозалежний ортостатичний ефект, висип.
З боку травного тракту: нечасто — абдомінальний біль, диспепсія, запор.
З боку респіраторної системи: кашель, нежить, синусит, фарингіт, інфекція верхніх дихальних шляхів.
Загальний стан та порушення, пов’язані зі способом застосування препарату: нечасто — астенія, слабкість, набряки.
Пацієнти з гіпертрофією лівого шлуночка серця.
З боку нервової системи: часто — запаморочення.
З боку органів слуху та лабіринту: часто — вертиго.
Загальний стан та порушення, пов’язані зі способом застосування препарату: часто —
астенія/слабкість.
Хронічна серцева недостатність.
З боку нервової системи: нечасто — запаморочення, головний біль; рідко парестезія.
З боку серця: рідко — синкопе, фібриляція передсердь, інсульт.
З боку судинної системи: нечасто — артеріальна гіпотензія, включаючи ортостатичну гіпотензію.
З боку респіраторної системи, органів грудної клітки та середостіння: нечасто — диспное.
З боку травного тракту: нечасто — діарея, нудота, блювання.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: нечасто — кропив’янка, свербіж, висип.
Загальний стан та порушення, пов’язані зі способом застосування препарату: нечасто —
астенія/слабкість.
Артеріальна гіпертензія і цукровий діабет типу II, що супроводжується захворюванням нирок. З боку нервової системи: часто — запаморочення.
З боку судинної системи: часто — артеріальна гіпотензія.
Загальний стан та порушення, пов’язані зі способом застосування препарату: часто — астенія/слабкість.
Лабораторні показники: часто — гіпоглікемія, гіперкаліємія.
Нижчезазначені побічні реакції виникали частіше у пацієнтів, які застосовували лозартан, ніж у пацієнтів групи плацебо.