Україна зайняла четверте місце у світі за кількістю IT-фахівців

По кількості сертифікованих фахівців у сфері інформаційних технологій (IT) Україна зайняла четверте місце в світі після США, Індії та РФ. Про це йдеться в щорічному звіті Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації України із посиланням на дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012.

В Україні існує значний розрив між показниками в регіонах по складовій "технологічна готовність". До п'ятірки лідерів увійшли Київ, Харківська, Одеська, Дніпропетровська та Донецька області. Місто Київ значно випереджає інші регіони, особливо за показниками використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Найгірші позиції має Рівненська область.

Як наголошується в документі, 40% IT-спеціалістів працюють у Києві, 19% – у Харкові, 16% – у Львові, 7% – у Дніпропетровську і 4% – в Одесі.

Щороку українські ВНЗ випускають близько 16 тисяч фахівців у сфері IT.

Із звіту зрозуміло, що найбільш перспективними і сприятливими для подальшого розвитку напряму ІТ будуть послуги, пов'язані з аутсорсингом і системною інтеграцією. У першу чергу це впровадження ERP і CRM-систем, помітна тенденція зростання хостінгових сервісів.