ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

Перметринова мазь  4%

(PermethrinUM ointment  4%)

 

Склад:

діюча речовина: перметрин;

1 г мазі містить 40 мг перметрину;

допоміжні речовини: етанол 96 %, карбомер 980, триетаноламін, вода очищена. 

 

Лікарська форма. Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: гелеподібна непрозора маса від білого до кремового кольору.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на ектопаразитів, включаючи коростяних кліщів. Код АТХ Р03А С04.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Перметрин є сумішшю цис- і трансізомерів синтетичного пиретроїду. Це інсектицидний та акарицидний засіб для зовнішнього застосування, що діє на багатьох комах, у тому числі і на коростяного кліща. Пригнічує розвиток і спричиняє загибель личинок та статевозрілих особин. Протипаразитарна дія зумовлена порушенням іонної проникності через натрієві канали, гальмуванням процесів поляризації (реполяризації) мембрани нервової клітини комахи, що зумовлює паралізуючий ефект. Перметрин малотоксичний для людини і теплокровних тварин.

Фармакокінетика.

Після нашкірної аплікації абсорбція становить не більше 2 %. Частина речовини, яка потрапила до системного кровотоку, швидко гідролізується до неактивних метаболітів, екскретується переважно з сечею. Як протикоростяний засіб ефективний після одноразової процедури.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Короста.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до активної речовини, інших піретроїдів чи піретринів або до будь-якої допоміжної речовини, гострі запальні захворювання шкіри волосистої частини голови.

 

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Перед нанесенням перметринової мазі слід  припинити застосування кортикостероїдів, які застосовують для  лікування екзематозноподібних реакцій, оскільки існує ризик загострення проявів корости внаслідок зниження функції імунної системи. Існує імовірність, що дана взаємодія призведе до посилення побічних реакцій чи зниження ефективності обох препаратів.

 

Особливості застосування.

Перметринова мазь 4 % призначена тільки для зовнішнього застосування.

Необхідно уникати попадання мазі на конюнктиву очей. Якщо це трапилось, слизові оболонки слід промити великою кількістю проточної води. Персоналові, який проводить обробки препаратом, необхідно захищати руки гумовими рукавичками. Після процедури ретельно вимити руки з милом.

Для лікування дітей препарат застосовувати лише за призначенням лікаря.

При свербежі, який не зникає протягом 4 тижнів після лікування корости, хворому необхідно проконсультуватися у лікаря.

Для уникнення повторного зараження коростою необхідно обробити (термічно) одяг, головні убори, постільну білизну.

При наявності шкірних захворювань, при  порушенні цілісності шкіри, запальних процесах та вторинних інфекціях шкіри, а також при застосуванні інших ліків слід проконсультуватись у лікаря.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Обмежені дані щодо використання перметинової мазі у період вагітності, після нашкірної аплікації абсорбція становить не більше 2 %. Препарат не рекомендовано застосовувати у період вагітності, за винятком тих випадків, коли  очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода і дитини. На період лікування слід припинити  годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає повідомлень про вплив препарату на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Невелику кількість мазі тонким шаром наносити на уражені коростою ділянки шкіри і масуючими рухами ретельно втирати у шкіру. Через 24 години після процедури мазь необхідно змити водою з милом і змінити одяг. Як правило, процедуру слід проводити одноразово, але якщо свербіж не припиняється чи з’являються нові елементи корости (ознака недостатньої ефективності), через 14 днів (не раніше) обробку слід повторити. 

 

Діти.

Протипоказано застосовувати дітям до 2 місяців. Дітям віком від 2 місяців препарат застосовувати за призначенням лікаря.

 

Передозування.

Інформації про випадки передозування немає.

У випадку передозування можливе посилення симптомів, зазначених у розділі «Побічні реакції».

При передозуванні припинити застосування препарату, промити шкіру великою кількістю теплої води. Можливе застосування антигістамінних засобів.

 

Побічні реакції.

В окремих випадках можлива подразнювальна дія на шкіру, відчуття печіння, поколювання або пощипування, посилення свербежу, набряклість, оніміння шкіри, парестезія, біль,  еритема, екзема, алергічні реакції, в т.ч. шкірні висипання, набряк. У таких випадках застосування мазі слід припинити. У пацієнтів з коростою свербіж може тривати протягом 4 тижнів після закінчення лікування. Це може бути зумовлено наявністю алергічної реакції на змертвілі залишки коростяного кліща під шкірою та не вказує на неефективність лікування.

 

Термін придатності  3 роки.

 

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при  температурі не вище 25 оС.

 

Упаковка.  По 40 г у  алюмінієвих тубах; по 1 тубі в картонній коробці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник. ТОВ «ЛМП».

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Вул.Вієталвас 1, м. Рига, LV-1009, Латвія.