Коли дитині потрібен репетитор?

  • 24.10.2018
  • Анастасия Молокова
  • zhivchik.ua
Репетитор
Батьки, у яких підростають діти - школярі, рано чи пізно стикаються з проблемою неуспішності з того чи іншого предмету. Причин на це може бути декілька. Можливо, шкільний вчитель недостатньо грамотний або терплячий. Іноді самі батьки не можуть приділяти достатньо уваги дитині, не займаються з нею та не допомагають виконувати домашні завдання. У цьому випадку, зазвичай, доводиться звернутися за допомогою до професійного педагога.
   
Коли дитині потрібен репетитор?
   
1. Не секрет, що діти мають різний склад розуму. Комусь легко даються українська мова та література. Хтось без проблем вирішує найскладніші завдання з математики. При цьому, зазвичай, є предмети, які навпаки даються дуже важко. Придивіться до своєї дитини, розпитайте, що їй найважче вчити. Цілком можливо, що саме в такій довірливій розмові Ви визначите з якого предмету потрібен репетитор.
   
2. Шкільна програма розрахована на не найобдарованіших дітей. Буває, що малюк легко засвоює те, що йому викладають у школі і відверто нудьгує на уроках. У цьому випадку репетитор може скласти програму з більш поглибленого вивчення матеріалу. Тоді школяр не тільки не буде нудьгувати, а, навпаки, буде ще більше розвиватися. Здобуті знання стануть йому в нагоді у майбутньому, коли прийде час вступати в інститут.
 
3. Дитина захворіла і пропустила декілька дуже важливих занять. За цей час її однокласники значно просунулися шкільною програмою і тепер вивчають зовсім новий матеріал. Безперечно, у цьому випадку допоможе репетитор. Кілька занять з професіоналом допоможуть надолужити пропущене. Це дозволить дитині відчувати себе набагато впевненіше.
   
Бувають і інші випадки, у яких потрібна допомога репетитора. Педагог повинен бути фахівцем у своєму предметі, має працювати за спеціальними методиками, що враховують індивідуальні здібності дитини.
 
Ознаки, що вказують на необхідність репетитора:
малюк засмучений своїми успіхами в школі;
його успішність погіршилася з одного предмету або з усіх предметів одночасно;
дитина старанно вчиться, намагається виконувати всі завдання, але її успішність не радує;
малюк втратив інтерес до навчання, відмовляється виконувати домашні завдання;
дитина вважає, що вчитися в школі дуже просто, нудьгує на уроках.
   
Під час вибору репетитора обов'язково звертайте увагу на його професійні якості, знання предмета. Не менш важливими є психологічні чинники. Добрий репетитор повинен бути чуйним, але впевненим у собі педагогом. А знання психології має допомагати йому не тільки навчати дитину, а й правильно реагувати на її примхи.