Знайомий незнайомець – грип!

  • 03.02.2018

Коли ми чуємо, що хтось з наших друзів захворів на грип, одразу виникає безліч асоціацій, тому що ця хвороба знайома кожному із власного досвіду. Грип супроводжує людство протягом століть, перші симптоми були описані ще Гіппократом, а от правильно лікувати грип ми вчимося ще й досі. Відомо, що захворювання викликає вірус, а далі з’являється чимало легенд й припущень.Припущення № 1. Грипом хворіють лише навесні чи восени. Насправді, це не зовсім відповідає дійсності. Захворіти можна у будь-яку пору року, але найчастіше це відбувається саме в осіннє-зимній період. Тут прямий зв’язок із станом імунної системи та можливістю провітрювати приміщення із великою скупченістю людей. Літом ми вживаємо більше вітамінів, гуляємо на свіжому повітрі, відпочиваємо, а, отже, менше хворіємо.


Припущення № 2. Медична маска не захищає від грипу. Доведено, що регулярне використання маски при контакті із хворим суттєво знижує ризик захворіти, звісно ж, якщо правильно носити маску й вчасно її прати або прасувати.


Припущення № 3. Чи допомагає щеплення від грипу? Багаторічний досвід медиків переконливо доводить, що щеплення є єдиним надійним засобом профілактики грипу. Вибір вакцини залишається за вами, але саме щеплення зробити просто необхідно, особливо дітям та людям, які часто хворіють.


Припущення № 4. Грип можна не лікувати, сам пройде. Це найбільш небезпечне припущення, тому що при такому відношенні до грипу можна відчути на собі всі його небезпечні наслідки. Грип серйозне захворювання, його треба ретельно лікувати й ні в якому разі не ігнорувати. Результатом неправильного лікування може стати загальне послаблення роботи всього організму з непередбачуваними хронічними захворюваннями.


Припущення № 5. Грип треба лікувати антибіотиками. Насправді антибіотики діють на бактерії, в грип вірусне захворювання, тому застосовувати такі препарати можна з дозволу лікаря та лише тоді, коли виникли ускладнення.


Припущення № 6. Треба обов’язково знизити температуру буде легше. Температура звичайна реакція організму на вірус, прояв боротьби з ним. Тому треба просто не заважати, дати можливість імунітету побороти грип. Звичайно, якщо температура піднімається вище 39 градусів та є прояви інтоксикації, потрібно прийняти жарознижуючі препарати, але бажано проконсультуватися з лікарем.


Безперечно, краще бути здоровим, але якщо ви захворіли грипом лікуйтеся правильно!