Як обрати мультфільм для дитини?

Сьогодні існує величезна кількість анімаційних фільмів на будь-який смак для дітей різного віку. В цілому ж мультфільми поділяють на розважальні й навчальні.


Для маленьких діточок корисними будуть навчальні мультики, за допомогою яких можна вивчити букви, слова, кольори, цифри, а також запам'ятати, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Вибір їх величезний. Тематика різна: абетка, арифметика, природознавство, історія і т.д. Їх можна купити в магазині, подивитись на нашому сайті http://zhivchik.ua/playground/animations або безкоштовно скачати в Інтернеті. Тільки от як зі всього різноманіття вибрати мультфільм, який буде саме розвивати, а не тільки розважати?


Уявіть, що Ви зробили свій вибір, Вас влаштувала і назва, і опис. Але перед тим, як показати мультфільм дитині, подивіться його самі. Якщо на екрані Ви бачите безліч персонажів, яскравих картинок, різних відволікаючих елементів, а на вивчення однієї букви або цифри дається приблизно 10 хвилин — це відео не можна в повній мірі назвати «навчальним». Від великої кількості яскравих деталей дитина відразу ж втомиться. Швидше за все вона запам'ятає імена численних персонажів, а не ту інформацію, яку вони збиралися донести.


Як показує практика, в ефективних розвиваючих мультфільмах дуже проста графіка, не більше 2-3 персонажів. Фон зазвичай нейтральний, відволікаючих деталей немає, інформація подається чітко й швидко, тому що саме в такому темпі мозок дитини засвоює її найкраще.


Діти старшого віку люблять яскраві розважальні мультфільми з динамічним і закрученим сюжетом, наприклад, «101 далматинець», «Троє з Простоквашино», «Тачки» і т.п. Дівчаток порадують романтичні історії — такі як «Красуня і Чудовисько», «Аладін», «Червоненька квіточка» і т.п.


Мультфільми для дітей треба вибирати залежно від віку дитини. Дворічні діти люблять дивитися казки про курочку Рябу і ріпку. Чотирирічні малюки люблять мультфільми з динамічним сюжетом. Старші дітки вже цікавляться відносинами між персонажами.Перегляд мультфільмів, в яких є сильновиражені негативні герої, смерть (наприклад, «Король Лев», «Русалонька» Уолта Діснея)краще відкласти до тих пір, поки малюк не навчиться розрізняти добро і зло, співчувати і співпереживати.


Особливу увагу батьки повинні приділити мультфільмам, де головні герої— жінки та дівчата. Зайва сексуальність чи агресивність героїнь багатьох сучасних мультиків формує у дитини неправильний стереотип взаємин між чоловіком і жінкою. У дівчаток такі мультики формують хибний світогляд: не важливо, наскільки ти добра і ввічлива; якщо ти гарна і сексуальна, тебе все одно будуть любити. Добрі мультики виховують і у дівчаток,і у хлопчиків шанобливе ставлення до жінки, прищеплюють моральні цінності. Варто згадати хоча б таких персонажів як Василина Прекрасна, Царівна-Жаба: героїні цих казок мають високі моральні якості, вони чесні, добрі, працьовиті.


Маленькі діти сприймають казкових героїв як реальних людей або тварин. Тому слід обережно ставитися до таких анімаційних фільмів, в яких головними героями є фантастичні істоти з незвичайними здібностями (мутанти, люди-павуки, супергерої і т.д.). Дитина може захотіти повторити подвиг улюблених героїв: зістрибнути з даху, лягти на рейки і т. ін. Тому важливо навчити дитину відрізняти світ фантазій від реальності.


Таким чином, до вибору дитячих мультфільмів батькам необхідно підійти дуже виважено і ретельно. Але й надмірний фанатизм у цій справі ні до чого. Навіть у невинних мультфільмах завжди можна побачити негативні моменти (наприклад, «Том і Джері» та радянські «Ну, постривай!»).


Для профілактики виникнення проблем із зором лікарі-офтальмологи рекомендують суворо контролювати час перебування дитини біля екрану телевізора або біля монітору комп'ютера. Для малюків до 4-х років час перегляду не повинен перевищувати 20 хвилин на день, для дітей 5-6 років — 30 хвилин, у 7-8 років — 40 хвилин.


Головне, щоб мультфільми малюк дивився тоді, коли він сам цього хоче. Якщо він не має бажання, силувати не треба. Деякі дітлахи люблять дивитися мультфільми разом із батьками, а хтось любить дивитися на самоті. Ці усі моменти теж треба враховувати.

/p